| Nikcoletta a întrebat:

Tot timpul când îmi fac un iubit părintii mei îmi distrug relația.
Am 25 de ani și părinții mei încă se implică in relațiile mele.
Cand iubitul m-a invitat la o petrece mama i-a spus că
eu n-am ce căuta cu el
și tata l-a înjurat ca să plece.

Anul trecut am ieșit cu un băiat mai mic decât mine și tot nu au fost de acord.
Ce fel de părinți am? Credeți că vor să rămân singură?

12 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai la 25 ani tu ceri voie la parinti sa merge la petrecere?

| Nikcoletta explică (pentru suntserios):

îmi zice să fac ce vreau și dupa aia se comportă urât cu prietenul meu asta mă deranjează.

| RAY a răspuns:

E vina ta, du-te la munca si invata sa traiesti pe bani tai

| Nemessys a răspuns:

Eu ca și barbar nu mi as bate capul cu o femeie care nu are nicun gram de respect fata de propria persoana și în continuare se lasă controlata de părinți.

Faci ce vrei. Dar dacă continui asa, o sa fii in aceeași situație și peste 5 și peste 10 ani.
Relație când ai de gând sa îți faci? Când mor părinții tăi? Ma îndoiesc.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Fereasca sfantul esti femeie in toata regula si trebuie sa ceri permisiunea parintilor si sa te controleze. in locul baiatul in secunda 2 team parasit

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cu siguranță parintii i ti vor binele dar tu nu întelegi, cînd sunt ei bine dispusi intreaba i care este motivul pentru care ei nu sunt de acord cu prietenii tai, si nu te lasa sa iesi din casa la petreceri sa te simti bine, poate au ei un motiv serios pentru care se poartă asa.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Cand iubesti pe cineva si acea persoana te iubeste cu adevarat, poate sa vina si presedintele sa intervina intre voi, iubirea nu ar trebui sa fie afectata.
Legat de parinti, este normal sa zici asa si in acelasi timp anormal. Asta este alta problema. Nu vor sa ramai singura, vor sa ai langa tine acel barbat care o sa stea langa tine mereu. Cauta acea persoana si apoi mai vorbeste cu ei.

| SuntTrisSta a răspuns:

Ai deja ceva anisori ...asa ca incearca sa traiesti pe cont propriu.

| 1DeeDee1864 a răspuns:

Da

| Hannah06 a răspuns:

Dap, stupida abordare a parintilor. Am avut si eu de furca cu ai mei.Am facut lucruri pe ascuns, daca asa a fost situatia, dar doar dupa o rebeliune majora o sa realizeze sau o sa trebuiasca se obisnuiasca cu ideea. Si da, au fost multe cazuri reale in care si femei si barbati au ramas singuri la 40, 50 din cauza implicarii parintilor.

| Ggpen a răspuns:

Probabil nu au incredere in tine ca poti fii fata cuminte? esti virgina? Daca nu, ei stiu ca nu esti?

| George377 a răspuns:

Ar cam trebuie sa iti iei viata in mâini sa nu mai ai mare treaba cu ai tai si nu cred ca ar mai fi problema lor ce faci