| dutsa24 a întrebat:

TPU. ajutati-ma...sufar in dragoste...
am sa va povestesc intreaca intimplare si va rog ajutati-ma...
totul a inceput cu mult timp in urma o prietena de-a mea mi-a dat nr.lui si am inceput sa vb prin sms ne-am prezentat totul era frumos pina cind am aflat ca el este verisorul prietenului lu'sora asa a aflat si mama si sora ca mie imi place de el...de atunci am incetat sa vb cu el ...am suferit in tacere timp de vreo 2 ani cind ne intilneam pe strada nici nu ne salutam am incercat sa il uit dar fara rezultate si de acum de curind am inceput sa vb cu el pe net si pot sa spun ca ma inteleg destul de bine chiar mai bine de cit ma asteptam iar acum iar sufar nu-mi inteleg atitudinea mea.La hora am fost intr-un cerc si el m-a luat de o parte si mi-a spus caun prieten de a lui vrea sa se intilneasca cu mine.Nici nu stiu ce rs sa dau la baiatul respectiv pentru ca este destul de dragutzm, dar din cauza ca tin prea mult la persoana X nu pot sa ma intilnesc si plus la asta el m-a rugat sa vb cu o prietena de-a mea ca si cum sa se intilneasca. vb destul de des imi da si bipuri si nu stiu ce sa fac sa sufar mai departe in tacere sau sa ii zic sa fac ceva din care sa iteleaga ca imi place de el ftr ftr mo0lt
pentru cel care ma ajuta dau funda+vot
mersi

Răspuns Câştigător
| Unffox a răspuns:

Nu am inteles mai nimic. Cine e verisorul pritenului cui si ce te-a rugat sa faci la hora? -.-"

Draga mea, de ce iti bati capul? Cred si eu ca suferi...
Zii tipului ce simti pentru el ca sa inteleaga ce te framanta, altfel il faci vinovat pe nedrept din moment ce el nu stie mai nimic si te framanti degeaba. Si ca un bonus : Daca el te-a " recomandat " unui amic, apoi clar nu vede in voi ceva mai mult decat o prietenie.
Tu crezi ca daca el se comporta asa cu tine e semnul unei iubiri impartasite si al destinului? Uita-l!

E probabil cineva mai potrivit pentru tine care iti va oferi destule, de ce te opresti acum la el? -.-" Gandeste rational... A trecut prea mult timp si nu s-a intamplat nimic. Nu e alesul, de ce tii atat sa suferi in tacere pentru. cineva care nu merita? Pierzi timp pretios!

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Spune-i acolo nu fi rusinoasa.

| Georgiana21 a răspuns:

Pai, din cate inteleg, el este un fel de "combinator". Adica, incearca sa te faca pe tine sa te intalnesti cu prietenul sau, iar el cu o prietena de a ta. De aici, nu ti se pare ca el te vede doar ca pe o amica?
Insa, pentru a scapa de dubii, cel mai bine este sa vorbesti cu el, sa fii sincera. In felul acesta vei putea si tu decide ce sa faci.

| SecretLover10 a răspuns:

C-am complicata situatia ta.Pai incearca sa ii spui ca deocamdata ai pe altcineva dar daca se ca intampla sa fii singura ii vei da o sansa.Credema,in timpp va gasi pe altcineva si nu se va mai gandi la tine. Funda?

| keddy a răspuns:

Sincer respect pentru tine ca ti-ai putut spune off-ul. Eu in schimb tin in mine, nu am priteni nu am familie si am doar 24 ani. Si eu inca sufar dupa o relatie care s-a terminat acum 2 ani, dar a durat 4 ani...