| SamuelTudosa a întrebat:

TPU! Sunt cu o fata impreuna...si faza e ca eu sunt c-am timid cum pot sa invat sa fiu mai indraznet in materie de fete. FUNDA big grin

5 răspunsuri:
| alexandrey a răspuns:

Nu ai cum e incurabil din pacate...

| LoveSleep a răspuns:

O să înveți pe parcurs. Faptul că ți-ai făcut o prietenă e un prim pas.

| SamuelTudosa explică (pentru LoveSleep):

Daca tot mi-ai raspuns despre ce sa vb cand sunt in preajma ei caci atunci cand sunt langa ea ma pierd

| LoveSleep a răspuns (pentru SamuelTudosa):

Pai nu stiu, depinde de voi, de context, de multe lucruri.
Poti s-o intrebi simplu că ce-a mai făcut azi, cum e, cum a dormit, chestii penibile la prima vedere dar care te ajuta sa incepi o conversatie simpla. Daca fata nu e batuta in cap va incerca si ea si asa va iesi ceva bun. Daca o sa-ti raspunda scurt "bine" atunci orice subiect ai alege n-o sa va intelegeti. Ce vreau sa spun e ca nu trebuie sa-ti pregatesti subiectele de acasa, o sa vina de la sine, mereu e asa dar trebuie sa profitati de ele si sa le "exploatați" la maxim ca să iasă o conversație plăcută.

| SkyPilot a răspuns:

Devii indraznet prin exercitiu. Vorbeste cu ele si te vei descurca din ce in ce mai bine. Fii pregatit cu subiecte de discutie.