| Messi20102 a întrebat:

Am o mare problema! Am fost intr-o tabara cu prietenii si colegii.Cand ne-am cazat in camere a venit o fata si s-a asezat langa mine.La prima vedere,a inceput sa-mi placa de ea,dupa un timp am aflat ca si ea ma place,dar cel mai bun prieten al meu a intervenit intre noi si mi-a furat-o!; _;
Am uitat sa mentionez:am incercat sa intru in relatie cu ea,am facut-o sa rada,ne-am facut complimente,etc., si chiar cand era momentul cel mai potrivit de a intra in relatie cu ea a intervenit prietenul meu.
Stiu ca e o intrebare cam lunga si imi cer scuze, dar nu stiu ce sa fac.Ne-am mai intalnit,ne-am salutat,ne-am intalnit, am mai mers la un suc, ceva.

VA rog ajutati-ma!
Cel mai bun raspuns primeste o funda cat sufletul pentru ca m-a ajutat!

(am 13 ani; _winking

Răspuns Câştigător
| DomnisoaraPapusica a răspuns:

OK, la 13 ani iti faci un pic cam prea multe griji in legatura cu dragostea. Mai ai timp sa vrajesti fete, iti garantez. Dar daca tu o vrei neaparat pe tipa aia, am sa iti dau niste sfaturi.
In primul rand, vorbeste cu prietenul tau si intreaba-l cam ce simte cu exactitate pentru ea. Trage-l de limba, cum s-ar spune in popor. Afla cat de multe poti despre relatia lor si gaseste-i un punct slab.
In al doilea rand, continua sa o vrajesti pe tipa aia de care ziceai. Poate-poate ii vine mintea la cap si ii lasa pe ala pentru tine. Fii cat de macho poti tu la 13 ani si arata-i ca o placi. Ofera-i ceva ce prietenul tau nu ii poate oferi. Fa-o sa se simta frumoasa, complimenteaz-o, intalniti-va undeva doar voi doi, intr-un loc romantic, seara, si daca vezi ca e in toane bune si iti raspunde la avansuri, incepe prin a o lua de mana, apoi un pupic pe obraz, iar daca ea vrea mai mult, inseamna ca ai castigat.

Sper ca te-am ajutat si sa auzim de bine!

6 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Daca ati fost la un suc si mai vorbiti probabil e ceva intre voi.Nu se stie cu exactitate, dar depinde si de relatia dintre prietenul tau si ea.

| Levelstar a răspuns:

Bravo frate daca ii placea de tine numai era cu tipul ala de care zici tu salut o zi buna

| Messi20102 explică (pentru Levelstar):

Vlad? Friends? happy

| Levelstar a răspuns (pentru Messi20102):

Da de ce nu?

| Levelstar a răspuns (pentru Messi20102):

Mai ai intentii la prietena ta>?

| Messi20102 explică:

Vreau sa spun doua lucruri:

1.Multumesc la toti de raspunsuri!

2.E clar ceva intre noi happy pentru ca un prieten mi-a zis ca a intrat pentru mine in vorba cu ea si ea i-a spus lui ca ea ma place la nebunie happy