| Ajutoarea2 a întrebat:

Uff... De ce pot fi asa proasta? Sa va spun povestea mea: crying Deci, in clasa a 4 a un baiat -cel mai dragut din clasa- mi-a spus ca ma place. Ma pupa pe obraz, pe maini, o data si pe gura. Mi se parea ff scarbos atunci. El m-a placut timp de vreo 4 ani. Acum suntem in clasa. a 8a iar acum, mie imi place de el, il iubesc, il ador! Dar nu stiu ce sa cred. Oare ma mai place? Din cate am auzit de la colegele mele lui ii place de o alta fata ...Suntem in aceeasi clasa. Prostia care am facut-o eu e mare. Dar inainte de a spune prostia, vreau sa va mai zic ca in trecut, chiar daca lui nu ii place, eram doar amici. Acum ne-am distantat. Fac prostia de a-l impinge tot timpul. Cand sunt in preajma lui, chiar nu ma pot opri! Nu pot! Il loves, il inping, si cred ca el s-a suparat pe mine.Acum, deseori imi vorbeste mai urat, nu ma injura, dar e mai distant, mai aspru putin. Offf ce sa fac? Chiar il iubesc! Il plac mult! Ce sa fac? Ce sa fac? Sa il uit (ar fi imposibil caci suntem in aceeasi clasa)? Sau sa ii spun ca il plac? Imi e frica de o respingere. De un refuz. Si sunt si timida crying crying crying Ce sa fac? HELP ME!

Răspuns Câştigător
| XxY_5456 a răspuns:

Un lucru e sigur. Lovindu-l si impingandu-l nu ii arati ca il placi! happy In afara faptului ca il pui intr-o pozitie.nasoala in fata colegilor.e ranit in orgoliul propriu. care probabil ca la varsta asta este. senzational de mare! happy Chill it down si trezeste-i interesul altfel. Incearca sa fii retrasa un pic. si mai ales sa te porti mai mult ca o lady decat sa in imbrancesti. Siii. s-ar putea sa ii trezesti interesul.si eventual sa ii spui ce ai de spus happy

5 răspunsuri:
| GuessWho a răspuns:

Calmeaza-te!
pentru ce il impingi?
E normal ca el acum sa se fi distantat,daca pe tine te-a vazut atit de rece,de atita timp,e baiat si are dreptul sa se indragosteasca, imi pare rau sa-ti spun, ca ai pierdut trenul la elhappy
Stai linistita!
Lumea nu incepe cu el si nici nu se termina!; d

| SupradozaDeViseXD a răspuns:

Pai... In primul rand ca sa nu-ti fie teama ca te vei bloca atunci cand vei vb cu el, incearca sa il prinzi pe mess si sa vb cu el acolo pentru ca este mai bine ( nu e ca atunci cand e in fata ta si iti e teama). Discutia va incepe normal cu buna, iar apoi intreaba-l daca vrea sa vorbiti. Intreaba daca s-a suparat pe tine, explica-i ca iti pare rau ca il impingeai si spune-i sa te ierte daca l-ai suparat cu chestia asta, apoi intreaba-l daca vreti sa fiti amici. Iar de aici incearca sa gasesti subiecte de discutie pentru relatia voastra de amici, iar la scoala intreaba-l daca a inteles mai stiu eu ce chestie pe care el a inteles-o si roaga-l sa-ti explice si tie, inainete sa intre profesorul in clasa cerei un pix. Fa si tu tot felul de chesti de genu ca sa va apropiati( iti poate cadea bratara langa el, dar asigurate ca a vazut-o si cand ti-o da roaga-l sa ti-o prinda sau fa ceva de genu), iar la un momendat intreaba-l tot pe mess daca ar vrea sa iesiti la o plimbare sau un suc cu prietenii ( comuni, si fete si baieti), iar daca faza asta merge bine cand il mai prinzi pe mess discutati despre iesirea in oras si spune-i ca ti-a placut si chestii de genu si altele, iar la un momendat intreaba-l daca mai tine la tine si asteapta sa vezi ce zice ( in functie de raspunsul lui tu vei zice ca iti place de el sau nu) iar de acolo daca zice da intreaba-l daca ar vrea sa iesiti la o plimbare doar voi doi si lucruri din astea.
Succes!

| DaNIEL_9246 a răspuns:

Spunei in fata

| Ajutoarea2 explică:

Buna sunt eu Ajutoarea2 si vreau sa va spun ca va dau si vot + FUNDA mare mare

| Ajutoarea2 explică:

Dar pur si simplu nu ma pot opri. Parca m-ar controla cineva. Parca mi-ar spune in continuu "Loveste-l! Nu-l fa sa isi dea seama ca il placi!"