| alinutza07 a întrebat:

Ultima oara mi-a venit ciclul pe 1 decembrie. iar de atunci nu mi-a mai venit.cat pot sa am daca sunt insarcinata?

6 răspunsuri:
| raspunz a răspuns:

Ai putea avea 7 saptamani. Dar nu ea neaparat sa fii. Fa un test de sarcina si vezi cum iese, amenoreea poate avea si alte cauze.

| Ramo80 a răspuns:

Cam 5-6 saptamani.

| Merry24 a răspuns:

Prin aceeasi faza am trecut si eu si mi-am facut un test de sarcina si a iesit negativ.Nu trebuie sa ramai insarcinta ca sa nu-ti mai vina.Ciclul poate intarzia fie de la stres, fie de la schimbarea hormonala.Fie ti se schimba data la care iti venea k mie de exemplu mi-a venit pe 19 ianuarie in loc de 1 ianuarie.Insa sfatul meu e sa-ti faci un test de sarcina, sa eviti orice contact sexual neprotejat si iti recomand testul de sarcina sure check care are o precizie de 99% si-l poti face in orice moment al zilei dar e bine sa il faci dimineata...atentie cere varianta mai veche care ink se vinde si nu sure check streamer fiindca e mai complicat. Daca ai insarcinata ar fi trebuit sa ai deja primele simptome normale la femei gravide.bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din ce oras esti, iti pot oferi ajutor informational, lucrez in domeniul medical, alin_2425

| Ukraineanu a răspuns:

A fost bine cand... sti tu, cand ai facut-o?

| excelezlabani a răspuns:

Daca ai nevoie de nas apeleaza cu incredere. astept mesaj privat.