| EmHinoki a întrebat:

Ultima suta de m. Relatia mea se duce de rapa. Sunt cu el de un an si ceva. Mi. a fost si este cel mai bun prieten si ne intelegem perfect. Cu toate astea nu sunt multumita. Nu cauta niciodata motive de cearta si mereu cand am pase proaste ma intelege. E atent cand vb cu el, se comporta ok cu mine si totusi eu vreau sa incheiem. Il iubesc, chiar tin la el da' vreau atat de multe pe langa ceea ce. mi ofera incat... uneori imi e mila de el. Uneori stau si ma gandesc ca niciodata nu vom fi fericiti cu adevarat. Cand ii spun ca vreau sa incheiem incepe sa planga si. mi da 3843 motive pentru care nu ar trebui s. o facem. Am fost despartiti cateva zile in care nu mi. a fost deloc bine. Il voiam inapoi, il sunam si vorbea atat de ok cu mine. Il iubesc...de ce vreau sa ne despartim?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

E rau cu rau(chiar daca de prea mult bine),dar si mai rau fara!
De ce nu te gandesti ca poate treci printr-o faza care te impiedica sa fii multumita de lucrurile normale? Avem asemenea perioade in viata,si pe urma stam si ne intrebam,cum mi-o fi venit sa fac eu lucrul ala.
Ca il iubesti,e clar, ca te iubeste, e sigur.
Pune-ti capul la contributie si gaseste ceva sa spargi monotonia!
Ce inseamna ca le-ai incercat pe toate? Sigur solutii sunt!
Gaseste-le!

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Probabil ti s-a urat cu binele!
Stii cate nefericite stau si plang luni de zile si au intentii de suicid despartindu-se?
Tu nu vezi ce se intampla in jur?
Nu-ti place atmosfera de securitate sentimentala in care traiesti? Schimb-o!
Fii vioaie,cere-i sa mergeti pe munte, luati-va un caine sau ceva de care sa fiti raspunzatori amandoi, adu un strop de pasiune in plus si iti vei reveni!
Nu cred ca e cazul sa te desparti doar ca sa faci experiente cu inimile voastre. Daca te desparti te doare.Nu vezi ca sunteti perfecti impreuna?
Mai gandeste-te, nu despartirea e solutia!

| Dav7id a răspuns:

Pe ce plan nu esti multumita? sexual? bani? happy ...Pai ia sa il lasi ca poate de asta gandesti asa, pentru ca nu-l meriti.Cine stie daca mai gasesti vreunu ca el, baiatu plange pentru tine happy, eu nu am vazut pe nimeni sa mai planga pentru o fata si nici eu n-am facut-o vreodata, e rupta de realitate chestia asta si tu ca ai parte de ea ce zici? hai sa il calc in picioare.Totusi gandesti bine, lasa-l poate o sa gaseasca una care sa merite, chiar daca o sa-i fie greu.Imi pare rau sa o zic,dar il inteleg doar pe el si nu mai zi ca-l iubesti,jignesti cuvantul relatie.Ce vrei tu mai mult,ce am spus la inceput,vrei atatea,atatea sa fie:Bani,masina, papusi happy.Ia o decizie ca femeie, nu mai fii copila.Relatia ta nu se duce de rapa,adica asa reiese din ce ai scris, ca doar el tine vie relatia asta, el are tot creditul.Vezi tu ce faci happy sa va fie bine la amundoi,chiar daca aveti amundoi de suferit, exista timpul, care le vindeca pe toate.

| 0IoAnA0 a răspuns:

Il iubesti dar te-ai plictisit de el...asta zic eu din cate ai povestit. ar trebui sa vorbesti f serios cu el despre asta (si sa ii specifici k u inca il iubesti) si sa ii zici sa nu mai inceapa iar sa planga pentru ca el e barbat totusilaughing. dar intr-un fel imi e mila si mie de el pentru ca eu chiar cred ca el te iubeste foarte mult. u decizi ce faci dar cu blandete. bafta!happy

| greenish a răspuns:

Daca l`ai iubi,nu ai vrea sa te desparti de el. poate e doar o obsesie pentru tine,sau poate te`ai obisnuit cu el. Oricum ar fi,eu una zic sa te gandesti bine la ce vrei sa faci, pentru ca daca zici e baiat bun, as zice sa il apreciezi pentru ca dupa aia poate fi prea tarziu.

| cristyblondu a răspuns:

Il iubesti de numai poti.ma lasi daca l-ai iubi nu ai cauta motiv sa te despartii de el.el ee prea fraier ca te iubeste

| EmHinoki explică:

Daca nu.l iubeam nu mai scriam aici si numai incercam sa salvez ce a ramas din relatia noastra+ca relatia noastra se duce de rapa pe bune. Pur si simplu cand ma gandesc la relatia mea apuca o stare de tot shitu'. E monotonie, obisnuita...am incercat de toate. I.am spus si lui asta. Am plecat din oras si a fost mai ok...dar mai apoi a revenit la normal. De fiecare data cand ne certam trebuie sa aud de cacatu' ala tip "el fecioara-tu balanta. e logic sa va certati". Adica mrg mie fara el nu mi.e bine si cu el mai mult la chinui.

| greece12 a răspuns (pentru EmHinoki):

E rau cu rau(chiar daca de prea mult bine),dar si mai rau fara!
De ce nu te gandesti ca poate treci printr-o faza care te impiedica sa fii multumita de lucrurile normale? Avem asemenea perioade in viata,si pe urma stam si ne intrebam,cum mi-o fi venit sa fac eu lucrul ala.
Ca il iubesti,e clar, ca te iubeste, e sigur.
Pune-ti capul la contributie si gaseste ceva sa spargi monotonia!
Ce inseamna ca le-ai incercat pe toate? Sigur solutii sunt!
Gaseste-le!

| thegoldencrown a răspuns:

Pentru ca ti-ai bagat in cap ca nu sunteti sufiecient de fericiti si nu veti fi, pentru ca crezi ca se poate ceva mai mult, scoate ideile astea din cap si uitete la alte cupluri cu mult mai nefericite la care baiatul nici nu atrage atentie fetei iar ea il iubeste, constientizeaza ca esti foarte norocoasa sa ai o persoana atit de minunata linga tine chiar acum suna-l si spune-i cat de tare il iubesti si nu ai nevoie de nimic in afara de el