| cristina_3212 a întrebat:

Un baiat ma place si eu nu il plac.Ne cunoastem de mult timp suntem doar prieteni nimic mai mult.Se uita insistent si le-a spus la cativa din prietenii mei ca ma place si mie mi-a recunoscut in fata.Cum sa fac sa il resping fara sa il ranesc? FUNDA cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| Jony123 a răspuns:

Pai in primul rand il iei cu tine undeva mai retras sa fiti doar voi doi, ii zici ca tu nu esti fata potrivita pentru el si ca nu ar merge o relatie. Ii zici pe un ton mai gingas daca e un baiat mai sensibil, daca e unul care e gagicar nu e problema, poti sa ii zici si mai dur putin!
Sper ca te-am ajutat! Funda? Plzzzz

6 răspunsuri:
| edy132 a răspuns:

Nu o sa-l ranesti, o sa-l ranesti doar daca te iubeste. Ti-a spus ca te place nu ca te iubeste. Spune-i tot in fata ca nu simti nimic pentru el chiar daca se supara ii va trece pana a 2a zi.

| Piuliță a răspuns:

Uneori se intampla sa simti ca nu ai aproape nimic in comun cu cel cu care ai iesit la o intalnire, astfel ca te vezi nevoita sa il refuzi cumva atunci cand te intreaba daca va veti mai vedea si a doua oara. Numai ca este destul de dificil si delicat sa respingi pe cineva, unii fiind de parere chiar ca este mai greu sa respingi decat sa fii respins.

Modul in care ii spui ca nu vrei sa mai repetati intalnirea este destul de greu de suportat, mai ales dupa ce v-ati intalnit o data, deoarece el si-a facut sperante sau chiar simte deja ceva pentru tine.
FUNDA?batting eyelashes

| Renata_9693 a răspuns:

Probabil cel mai bine ar fi sa ii arati ca nu il placi fara sa-i spui aceasta... faptele dor mai mult decat vorbelebig grin

| danidanutz2000 a răspuns:

Nu il iei cu tine sigur udeva ca daca il lasi pe urma cu ochii in soare o sa te faca de ras

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vine o vreme in fiecare relatie cand aceasta intrebare iti vine in minte. Fie ca esti la prima intalnire, fie ca planifici o logodna sau ca esti la a treia intalnire, intrebarea cand e timpul sa deveniti intim sexual este o parte a fiecarei relatii romantice.
Iata cateva semne pe care sa le cauti atunci cand iti apare in minte aceasta intrebare si vrei sa gasesti raspunsul mai usor.
1. Ai incredere in cealalta persoana. Unul dintre cele mai mari dezavantaje atunci cand vrei sa devii intim cu cineva pe care il cunosti de putin timp este ca poti avea mari surprize si nu neaparat din cele mai placute. Cel mai important lucru pe care sa-l stii despre celalalt inainte de a face pasul cel mare este sa fii sigur ca amandoi va ghidati si aveti valori similare si sentimente asemanatoare in legatura cu intimitatea. Daca monogamia este importanta pentru amandoi atunci amandoi stiti care va sunt asteptarile. Daca nu esti sigur ca ai incredere in cealalta persoana, ar fi mai bine sa te gandesti inainte de a face marea miscare.
2. Ai incredere in sentimentele tale. Daca nu ai nici o indoiala ca persoana respectiva este potrivita pentru tine si ea simte acelasi lucru pentru tine, atunci trebuie sa ai incredere in instinctele tale si sa stii ca decizia ta de a face marea miscare e corecta.
3. Ati discutat despre protectie. Este important sa stii ce cunoaste celalalt despre protectie si cat de mult isi asuma responsabilitatea pentru asta. Daca nu sunteti de acord inainte de a face marea miscare trebuie sa cadeti de acord amandoi asupra unui mijloc de protectie si sa-l urmati.
4. Comunici foarte bine cu partenerul/partenera ta. Sunt convinsa ca multe relatii sunt bazate strict pe atractia sexuala si ca multi considera ca ce rost mai are comunicarea atata timp cat hainele sunt „scoase", dar parerea mea este ca aceste relatii nu ajung nicaieri. Mai devreme sau mai tarziu lipsa comunicarii va indeparta chiar si pe acei parteneri care se simt foarte atrasi fizic unul de celalalt.
5. Ai fost acasa la partenerul/partenera ta. Poate multi dintre voi se intreaba ce legatura are „marea miscare" cu aceasta situatie, dar eu stiu ca atunci cand cineva te invita la el/ea acasa inseamna ca are incredere in tine. Daca nu stii cum traieste partenerul/partenera ta, daca nu stii cu cine locuieste poti intr-adevar sa ai incredere in el/ea? Atunci cand cineva imi da doar adresa de e-mail sau doar numarul de telefon de la serviciu imi dau seama clar ca mai trebuie lucrat pana ca persoana respectiva sa capete incredere in mine.
6. Iti place cum saruta. Nu spun ca daca saruta minunat este neaparat un semn ca trebuie sa faci marea miscare, dar sa te saruti cu cineva este o parte importanta a unei relatii romantice si daca te simti luat de val in aceasta situatie este foarte probabil sa-ti placa si alte lucruri pe care sa le faci cu persoana respectiva.
7. Iti place felul in care te atinge. In alta ordine de idei nu te-au deranjat niciodata atingerile lui/ei. Te-a mangaiat pentru ca are anumite sentimente pentru tine si tie ti-a placut, nu a fost nevoie sa impui anumite limite.
8. Iti place felul cum se misca. Ma refer la mers, la alergat si in special la dans. Poate ca unii dintre voi rad de partenerii lor atunci cand ii vad dansand sau chiar si de ei insisi, dar daca miscarea in general a partenerului/partenerei va este agreabila asta este un semn important. Daca iti este drag sa te uiti dupa el/ea atunci cand se indeparteaza de tine inseamna ca-ti place si este un semn bun.
9. Iti place cum miroase. Poate ca iar trezesc zambete la unii dintre voi, dar cati dintre noi nu am fost incantati atunci cand el/ea si-a uitat accidental la noi un tricou, o esarfa si ne-a facut placere, parca o parte din el/ea ramasese cu noi, i se simtea prezenta doar prin miros. Daca iti place cum miroase si simti ca este unic(a), ca ai putea sa il/o recunosti doar prin miros este un alt semn important pentru „marea miscare".

| OwnBlood a răspuns:

Zii ca nu este genul tau sau nu va potriviti... oricum ii trece daca se supara nu-i problema tongue