| anonim_4396 a întrebat:

Cunosc un baiat de un an,(el e mai mare ca mine cu 3 ani eu avand 16ani)de care mi-a placut insa el avea prietena atunci si mai tarziu el a vrut sa fim impreuna insa eu nu am mai vrut deoarece el vroia si altceva si sex. M-a invitat o data la un suc insa nu am vrut...
Intrebarea mea este:dc daca ne cunoastem de atata timp, dc nu vb cu mine asa ca amic, nici macar pe mess(asta de cateva ori a vb cu mine, el s-a bagat in seama si eu de mai multe ori), nu stiu dc nu mi-a dat ignore daca nu vb cu mine.Eu i-am spus ca nu imi mai place de el si amandoi avem prieten si el are prietena.
Am stabilit sa ramanem amici insa el ma cam ignora desi cand e cu prietenii lui se uita insistent la mine si imi zambeste si prietenii lui la fel, tot aduc vb de el in preajma mea cateodata.
Ce credeti, dc nu vb cu mine macar ca si amici?

9 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Probabil nu are timp, cand e la pc se joaca etc...

| Psihoyounger a răspuns:

In opinia mea, acel baiat nu este genul tau, motiv pentru care te-as sfatui a il lasi in pace si sa iti indrepti privirea inspre alt baiat. E cel mai bine... Daca nu vorbeste cu tine si nu te baga in seama dact un pic cand e cu orietenii lui si atunci cam sec, nu cred ca are rost sa iti pierzi timpul cu el. Din cate am inteles, nu e deloc timid deci nu ai motive sa crezi ca ii e rusine sa iti spuna ceva. Stiu eu cand ne place o fata, facem orice sa o avem langa noi, nu o ignoram. Deci, incearca sa il uiti desi stiu ca nu e deloc usor.

Bafta!

Psihoyounger

| marsy a răspuns:

Pote e,, cam suparat`` k nu ai vrut sa fii cu el. Cred ca nu e genul tau. sa-l lasi in pace. Nu ai nevoie de prietenia lui. daca nu vrea sa vb cu tine! pup.
:*

| Casiana a răspuns:

Pentru ca probabil l-ai ranit in orgoliu atunci cand l-ai refuzat...Ar trebui sa il lasi in pace... Daca ai refuzat sa faci sex cu el inseamna ca esti o fata foarte inteligenta, si el un baiat de 16 ani cerandu-ti asta nu gandeste...Asa ca esti inteligenta, mergi mai departe, nu te opri la unul care nu te merita...Succes! Sper sa fie de folos...

| sorin a răspuns:

Mult mai scrii.Pai poate s-a simtit jignit ca l-ai refuzat prima oara si acum te trateaza cu indiferenta.

| cristi27 a răspuns:

Nu stai tu in prietenia lui, eu zic sa stai linistita, sa ai grija cu baietii ca unii din ei sunt cam perversi si asta tio spune un baiatlaughingsi parerea mea e sa ii dai tu ignore, poate nu vb ca e prea mandru de el, tu sa fi stapana pe situatie si sa nu lasi pe nimeni sa iti faca vreun rau si sa dai de un baiat asa cum iti place tie, multa bafta pup

| Angellina a răspuns:

Cred ca sorin are dreptate.

poate i`ai ranit orgoliul. si vrea sa-ti para tie rau. Mai bine lasa`l in pace. o sa-i treaca fitele de don juan.

| cosolovschi a răspuns:

De acia ca el se tine mindru si ca mindria niu permite sa se coboare la asa ceva, eu asta poti sa-ti dau si un exemplu de mine eu tot asa am procedat de multe ori insa aceasta nu inseamna ca el nu se mai gindeste la tine, Poate vra s te uite mai repede, sau nici nu mai vra sa te cunoasca

| oaiapufoasa24 a răspuns:

Probabil te joaca pe degete... Parerea mea e ca ar trebui sa nu iti pese de el, daca se comporta asa cu tine. Daca il ignori, atunci se va simti ofensat si va vorbi din nou cu tine.