| anonim_4396 a întrebat:

Un sfat pentru viata... eu stau in Bucuresti, am 23 ani, prin februarie am intalnit o fata pe net, am vorbit non stop la telefon, am ajuns sa o cunosc destul de bine, la inceputul lui aprilie ne-am intalnit la ea (tocmai in Braila), am decis sa incepem o relatie...macar la distanta.
Stau in chirie, dau aproape 700 ron pe luna, si ca sa ma vad cu ea mai dadeam 200 - 300 pe drum, doar sa ne vedem de 2 3 ori pe luna... si m-am gandit ca ar fi mai bine sa ne mutam impreuna, sa vina la mine si sa stam intr-o garsoniera undeva. Ne stim doar de 3 luni, dar ne intelegem atat de bine, as face orice pentru ea, si din cauza asta am grabit lucrurile un pic, vroia sa se angajeze acolo, de frica sa nu o pierd i-am propus sa vina aici, ca sigur trebuie sa gaseasca ceva, si a acceptat...e aproape un mariaj fara acte, ii surade ideea, de fapt ea asta intelege prin mutatul cu mine, ca o sa o iau de sotie, si nici nu-mi displace ideea, chiar si eu astept momentul ala. voi ce spuneti, dupa 1 luna vorbit la telefon, vazut de 5 ori, e bine ca am facut alegerea asta sa ne mutam impreuna, sa renuntam amandoi la multe pentru asta?

Răspuns Câştigător
| Sweety27 a răspuns:

Nu este prea devreme. Parintii mei s-au cunoscut cand mama avea 16 ani si tata 21. S-au vazut o singura data apoi tata a plecat in armata. Cand s-a intors, s-au mutat direct iar acum au 49 de ani de casatorie! Iubirea o simti indiferent daca a trecut o sapt sau 2 ani. Poti sa te muti linistit cu ea. Astfel o sa vedeti si cum va intelegeti daca stati impreuna, cum va impartiti sarcinile prin casa, inainte de o casatorie! Mult succes! Sa ne povestesti cum este.

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Prea repede nu crezi? Oricum daca iti va gresi si vei suferi Dumnezeu o sa-i puna bete in roate.

| VadTot a răspuns:

Probabil nici ea nu are o situatie prea grozava nu i asa? Ce i interesant este ca te a ales cu toate ca nu i oferi cine stie ce..Sau poate ea are o situatie mai buna ca tine? In Fine nu vreau sa te jignesc.Probabil pe viitor vei vedea daca alegerea ta a fost cea corecta!
Succes!

| RAY a răspuns:

Eu cred ca ai facut primul pas in viata, te-ai maturizat cea ce ma bucura mai rar persoane ca tine ai facut fb ati facut impreuna un mare pas in viata, asa va veti cunoaste mai bine va veti construi in viitor,, chiria e cam mare 700 de ron poate poti gasi ceva mai ieftin
ea e la facultate?

| Alex777999 a răspuns (pentru RAY):

E la drept la distanta, facultatea e din Bucuresti, dar e centru la Braila, o sa incerce sa faca transfer, altfel o sa fie putin mai greu.

chirie gaseam si mai ieftin, dar nu stateam singuri.asa ma gandesc suntem singurei in casa noastra e altceva.

| KaterinaРомановский a răspuns:

Poate e una dintre acele povești cu happy-ending happy
Poate părea puțin ciudat pentru o persoană care analizeaza lucrurile astea în mod obiectiv, însă merită să încerci happy

| michael5813 a răspuns:

Hmmm...sti cum ar fi spus latinul? : festina lente! adica grabeste-te incet...

| Sweety27 a răspuns:

Cati ani ai? Esti la facultate? Ea nu mai studiaza? Daca trebuie sa renunte la scoala ca sa stea cu tine mai bine ai sfatui-o sa ramana acasa si sa termine scoala, daca tii cu adevarat la ea!

| Cristinicaa a răspuns:

Depinde in ce consta comunicarea asta intre voi, daca tu crezi ca ea este ACEEA, atunci urmeaza-ti instinctul, sfaturile pentru relatia ta nu se cer pe net in orice caz, vrei sa faci cu adevarat acest pas, stai de vorba cu ea, ambele familii si veti decide impreuna ce este mai bine pentru voi.

| Alex777999 a răspuns:

Eu am fost la facultate, am renuntat, nu rezolvam nimic, doar dadeam bani profesorilor ca sa ajung sa dau restante sa mai cumpar o carte, tot de la ei. Ea este la facultate, si o sa facem tot posibilul ca macar ea sa termine. Eu lucrez ca pompier, am 23 ani, ea are 21... am considerat ca este bine sa ne mutam impreuna, si la anul cine stie, poate o sa fim si cu acte....sau chiar mai devreme, eu am incredere in ea, altfel nu faceam atatea lucruri. Pentru cineva care aude asta, pare o prostie, sa cunosti pe cineva de pe internet, iar dupa 3 4 luni sa va mutati impreuna, hm, nu suna prea ok.

| Sweety27 a răspuns (pentru Alex777999):

Nu este prea devreme. Parintii mei s-au cunoscut cand mama avea 16 ani si tata 21. S-au vazut o singura data apoi tata a plecat in armata. Cand s-a intors, s-au mutat direct iar acum au 49 de ani de casatorie! Iubirea o simti indiferent daca a trecut o sapt sau 2 ani. Poti sa te muti linistit cu ea. Astfel o sa vedeti si cum va intelegeti daca stati impreuna, cum va impartiti sarcinile prin casa, inainte de o casatorie! Mult succes! Sa ne povestesti cum este.