| silviu86 a întrebat:

Unde se poate face avort in Suceava daca fata nu are inca 16 ani si sa nu trebuiasca semnatura parintilor?

7 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

Vezi ce cruda-i viata? daca mama ta te avorta, tu nu mai omorai pe nimeni. sau.tu ai 28 de ani si ti-e frica de racioare. daca parintii ei depun plangere impotriva ta, nu te vad bine. dar de fapt, dupa fapta si rasplata! cand iesi de la racoare sper sa ies un om mai bun! bafta mare!

| DNSK a răspuns (pentru DNSK):

Racoare*

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NICĂIERI în România NU se face avort la minore fără a fi necesară semnătura părintelui!

Din moment ce fata este minoră, NU se poate face avort decât cu ACORDUL scris ( semnătura ) părintelui/tutorelui legal!
Deci, trebuie ca unul dintre părinţi să o însoţească ( trebuie să aibă şi actele de identitate ) şi să SEMNEZE acordul privind procedura de avort.

Vezi alte detalii la linkul :
http://www.provitabucuresti.ro/bioetica/avortul/proceduri-metode-avort

Toate cele bune.

| Lawliet14 a răspuns:

Sa nu ucizi! Avortul e crima. Pe vremuri mai faceau oamenii copii si la 16 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand, nu poti face nicaieri un avort daca ea are sub 16 ani fara ca parintii sa fie prezenti si sa semneze.

In al doilea rand, stiu ca doar pana in 2-3 luni se face avortul asa ca nu mai asteptati pentru ca daca nu il face acum, va trebui sa il pastreze.

O zi placuta si sper ca te-am putut ajuta happy

| Happyjump a răspuns:

Nicăieri,naivo,te-ai lăsat și tu fraierită de un bou și acum nu știi cum să scapi de sarcină, nicăieri nu se face așa ceva, este ilegal

| somebodythatiusedtoknow a răspuns:

Nicaieri. Este obligatorie prezenta unui parinte/ tutore legal. Chiar si dupa 16 ani, pana la 18, cand este majora. Si nu doar in Suceava, oriunde in Romania este regula asta.