| anonim_4396 a întrebat:

Urgent! scuze categoria
am comandat de pe un site o pereche de pantofi dar imi vin mici, si am sunat la nr site-ului, am vorbit cu o tipa si mi-a spus sa-i trimit printr-un curierat rapid la adresa lor, nu accepta sa-i pun la posta romana., si cand ii vor primii, imi vor trimite ei un nr mai mare.
cum pot lua legatura cu un curier rapid, unde ar trebui sa ma duc? FUNDAhappy

Răspuns Câştigător
| zeeeeeex a răspuns:

Nu te costa mult tu... cauta pe net un curier rapid (Fan Curier stiu eu) gasesti nr de tel acolo la ei pe site, suni si iti dau ei toate detaliile. Tu vei plati curierul de la tine la ei, nu cred ca il vei plati si pe cel de la ei spre tine. Good Luck!

7 răspunsuri:
| Amelya02 a răspuns:

Cat ar costa sa platesc curierul?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dragă Amyy02 dar tu cînd ti ai comandat pantofi, nu știai ce număr porți? Nu vreau să crezi că fac mișto de tine, nu.Dar acum este mai greu să îi schimbi, aștepti după altă pereche, pantofii de regulă se probează înainte să îi i ei, că trebuie să se potrivească piciorului tău, poate să fie ei frumoși, dar dacă î ți sînt mici, poate ai monturi, bătături,, mult succes să îi schimbe și să î ți aducă unii pe plaacul tău, ce toc au?

| Amelya02 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

15 cm.in general port 38 la tocuri, asa am comandat, dar marimile lor sunt europene si trebuia sa comand 39. Oricum am facut o alegere proasta deoarece eu sunt inalta iar cu tocurile acelea cred ca as fi avut 1.90
Am rezolvat pana la urma, in 15 zile imi pun banii pe un cont bancar...happy

| foxsilver a răspuns:

Daca ai pus intrebarea la categoria asta, s-ar putea sa ia vreun"curier"legatura cu tine si Doamne fereste, sa nu-ti ceara plata in natura.

| janvaljan a răspuns:

Depinde de unde esti, in general gasesti pe net telefoanele firmelor de curierat rapid.cat priveste costul este mai scump decat la posta, in functie de nr. de km.

| Amelya02 a răspuns (pentru janvaljan):

Numai pe internet ii gasesc?

| janvaljan a răspuns (pentru Amelya02):

E cel mai la indemana.altfel nu vad cum sa afli telefonul lor. eventual carte de telefon sau informatii romtelecom, repet depinde de unde esti.dar daca ai acces la internet e cel mai usor.