| anonim_4396 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati in legatura cu o comanda pe internet. Am comandat pe facebook o pereche de pantofi. Cand i.am primit nu i-am desfacut de fata cu domnul curier. Cand i-am desfacut am vazut ca nu era marimea comandata. Am luat legatura cu doamna de la pantofi si a spus sa vb cu curierul si sa ii trimit inapoi si ea va trimite nr comandat. Acum nu stiu ce sa fac... daca nu voi mai primi nimic inapoi? Raman si fara banii pe care i-am dat, raman si fara pantofi. Ce ar trebui sa fac? Multumesc!

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Si ce crezi ca rezolvai daca desfaceai pachetul in fata "domnului" curier? oricum nu iti dedea voie pana nu il palteai si erai fix in aceeasi situatie

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ramii fara pantofi. Dar macar de ti-ar trimite ce ai nevoie.

| IzabellaVanessa a răspuns (pentru anonim_4396):

De unde stiu eu sigur ca voi primi inapoi pantofii?

| anonim_4396 explică (pentru IzabellaVanessa):

Au si ei obligatii. Apoi poti sa-i reclami la Politie si e mai rau pentru ei.
Ai avut incredere sa-i comanzi, fa la fel si acum.

| IzabellaVanessa a răspuns (pentru anonim_4396):

Cand am comandat nu am platit nimic.

| Grigore666 a răspuns:

Inaite drebuia sa deschizi coletul si dupa aia sa il cumperi ca tu nu cumperi cartonu si continutul data viitoare sa fi mai atenta.

| DnFn a răspuns:

Nu ai cum sa nu primesti nimic inapoi. Daca era asa nu iti trimitea nimic de prima data. Oricum incearca sa comanzi si tu dupa un site care e in regula, asa numai ai batai de cap! Succes

| IzabellaVanessa a răspuns (pentru DnFn):

Nu ti.am cerut un sfat despre site-ul de pe care comand!