| Victor211 a întrebat:

Urgent! Urgent! Urgent! Salut TPU,sunt baiat, am 18 ani iar prietena mea 17.Cu 3 saptamini si doua zile in urma am avut primul contact sexual cu ea.Ne-am protejat ( prezervativ) si nici nu am ejacuat deloc. Ciclul trebuia sa ii vina in urma cu 7 zile insa inca mai intirzie si imi e cam frica.La ginecolog nu putem merge ca sa nu afle ai ei iar in testele de sarcina nu prea am incredre ( am facut 4 teste si au esit negative ) Ce pot sa fac mai departe? Poate sa fie vorba de o sarcina? Va rog mult sa ma ajutati. Mersi anticipat!

11 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Din cate spui tu n-are cum sa fie, dar e bine un control la ginecolog!

A fost virgina? Cu atat mai mult ar trebui sa mearga!

Mergeti la altul ca sa nu afle ai ei

| Victor211 explică (pentru Th3AbSinTh3):

Da,era virgina si am auzit de la prieteni ca e normal ca dupa primul act sa intirzie menstruatia.Insa Miine e deja a 8-a zi sad

| Th3AbSinTh3 a răspuns (pentru Victor211):

Ea ar trebui sa stie mai bine chestiile astea, dar eu zic sa gasiti un ginecolog si sa va duceti, eu n-as putea sa stau cu gandul asta

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cum zicea cineva, dă în ea ca surdu n tobă. vai de voi cu sexul vostru cu tot, fi var sexul de rîs.

| wild_5755 a răspuns:

Daca spui ca nici nu ai ejaculat, ca te-ai si protejat si ca a facut si cateva teste de sarcina si au iesit negative cel mai probabil este vorba de o dereglare hormonala si nu de o sarcina.

| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care ciclul menstrual este unul regulat de circa 28 de zile, din descriere rezulta ca sexul a avut loc exact in perioada ovulatiei. Fara un un test de sarcina de incredere care sa fie efectuat corect nici nu medic ginecolog nu v-ar putea da un raspuns concret. Din acest motiv deoarece nu aveti incredere in testele de sarcina efectuate acasa singura solutie ramasa este cea de determinare a hormonului de sarcina hCG in sange printr-o analiza efectuata intr-un laborator de analize medicale.Aceasta analiza se poate face dupa trecerea a minim 8-10 zile de la data ovulatiei sau de la data sexului in cazul in care sexul s-a petrecut dupa data de ovulatie.Este metoda care niciodata nu da gres avand o acuratete/precizie de peste 98% intotdeauna.Multa sanatate.

| Victor211 explică (pentru corbulalbrosu):

Cat dureaza primirea rezultatelor? Sau le pot primi imediat?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Victor211):

Rezultatul se obtine in maxim 24 de ore.

| neutrino a răspuns:

Daca este asa cum spui tu, nu are cum sa fie gravida cu tine...

| Emilian65 a răspuns:

Daca actul sexual a fost protejat si nu ai ejaculat in ea nu poate fi gravida. Intarzierea ciclului poate fi din cauza reactiei organismului ei in urma primului act sexual. Testul se face la 21 de zile de la ultimul act sexual.

| Ankesenamon a răspuns:

In aceeasi postura am fost si eu.mie mi a intarziat 10 zile. daca nu are simptome si a facut teste e in regula, nu va panicati. Trece prin perioada cand i se schimba organismul. Sa isi descarce pe telefon calendarul si sa tina cont de el,.