| anonim_4396 a întrebat:

De ce imi intirzie ciclu, trebuia sa vina cu 5 zile in urma si am facut 2 teste si au iesit negative

4 răspunsuri:
| foxi a răspuns:

Testele poate sunt facute sub termenul normal!

| Gabriella24 a răspuns:

Buna, Alexandra! Ai avut contact sexual neprotejat? E posibil sa fii insarcinata sau e posibil sa fii racit sau sa ai chisturi ovariene ca mine... si eu am crezut ca sunt insarcinata dupa ce nu am avut menstruatie si aveam presiune in sani, greturi ' ameteli, senzatia de lesin [exact ca la gravide]. Am fost la o ecografie si s-a dovedit ca am chisturi ovariene. Eu m-am dus dupa cateva zile de cand am vazut ca nu mi-a venit asa ar trebui sa faci si tu ca sa nu se agraveze problema care o ai. Daca ai chisturi trebuie sa te duci din timp pentru ca ele cresc se rotesc in tine si se sparg si trebuie sa te oprezi si sunt riscuri multe. Si aceste chisturi ovariene se fac de la absorbante sau proteslipuri parfumate, igiena si contact sexual neprotejat [in cazul meu a fost vorba de contact sexual neprotejat]. Daca vrei sa mai vorbim trimite'mi un mesaj! :* Bafta!

| olian a răspuns:

Stai linistita o sa-ti vina cunosc la unele fete le intarzie si cat o luna, depinde de corp.

| ZzZBianca a răspuns:

E ceva normal sa intarzie ciclul uneori...mie mi-a intarziat 2 saptamani si n-am avut nimic, pote ai racit la ovare sau ai stat in frig... Daca chiar vrei sa te asiguri ca nu ai nimic du-te la un medic ginecolog. Sper ca te-am ajutat:*