| Nusunteu1234 a întrebat:

Urgentttt! Am avut contact sexual si s-a rupt prezervativul, am luat pastila de a 2 a zi in aceeasi zi iar in perioada asta trebuia sa imi vina si mi-a intarziat, iar azi am o scurgere usor maronie e normal? De la pastila e asa si asta inseamna ca vine menstruatia?

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi urgent la ginecolog numai sta pe TPU

| ywar a răspuns:

Asa si? Vi s-a rupt prezervativul pentru ca dobitocul cu care ai facut sex nu a auzit de preludiu. Cel mai bun lucru pe care il ai de facut este sa te desparti de el. Apoi..mergi la un doctor si vezi care e treaba. Pastila de a doua zi este o otrava si iti va afecta organismul si ciclul menstrual va fi dereglat.
Daca papagalul tau vocifereaza ca-i faci viata amara, poti sa-i spui ca daca nu se potoleste te duci la politie si-i faci plangere pentru viol. Iti recomand sa i-o coci.

| Nusunteu1234 explică (pentru ywar):

Daca ai stii sa gandesti macar putin si ca ruperea unui prezervativ nu consta doar in preludiu sau in partenerul tau, fara sa jignesti si etc ai ajunge departe
Incearca si gandeste macar catusi de putin si inainte de a judeca pe cineva gandeste de 2 ori ok?

| ywar a răspuns (pentru Nusunteu1234):

Atunci, bafta! sa bage in tine ca in galeata. Succes! Vin si eu sa-l ajut.

| Miruna333 a răspuns:

Pastila de a doua zi da peste cap tot organismul, e normal sa iti intarzi, nu te ingrijora