| Idkidk a întrebat:

V-aţi masturbat vreodată? Ştiu că e o întrebare ciudată.

25 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Si animalele se masturbeaza. In anumite limite e ok si normal. Totul e sa nu substitui partenerul/a cu masturbarea!

| whatevernvm a răspuns:

Bineinteles

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dar tu de cate ori? si cu ce? Ce vârstă ai?

| Idkidk explică (pentru CristiDinBucuresti):

O dată. Secret. 16 Ani.

| Liviu a răspuns:

Oricine o face, chiar imi doresc sa dau peste persoane care sustin sus si tare "Eu nu am facut-o " Pai cum sa nu o faci? masturbarea incepe si de la varsta fragede 4 5 ani,nici nu stim ca o facem si nu ne amintim.P.S ai pus o intrebare care ar suna cam asa "V-ati scarmat vreo data in nas? " Pai iti spun sincer,cine spun ca nu o face,aceia o face cel mai des laughing) of, baga bine la capsor, toti o fac, unii mai des ca altii happyCei care nu recunosc, o ard cel mai des big grin cius kiss

| RareşTPUro a răspuns:

Dupa o varsta anume cu totii facem asta macar sau cel putin o data.

| Idkidk explică (pentru RareşTPUro):

Eu nu am făcut-o. rolling on the floor

| RareşTPUro a răspuns (pentru Idkidk):

Stai linistita ca va veni momentul cand vei simti nevoia sa te gandesti la persoana pe care-o placi si sa te simti bine in baie sau in pat sub plapumioara. laughing

| Idkidk explică (pentru RareşTPUro):

Am 16 ani. La ce vârstă se poate să o fac?

| RareşTPUro a răspuns (pentru Idkidk):

De acum incolo in curand. Intre 16 si 22 de ani cu siguranta vei face asta o data si-odata.

| Idkidk explică (pentru RareşTPUro):

Este absolut normal?

| RareşTPUro a răspuns (pentru Idkidk):

De la o anumita varsta, da este normal sa faci acest lucru.

| RAY a răspuns:

Desigur ca da, nu cred ca exista vreun baiat care sa nu o fi facut-o vreodata, e o normalitate, atingerea organelor sexuale sa descoperit si la copii de 3 ani, scopul unui vieti este supravetuirea si reproducerea, adaptarea la acel mediu

| ShaOfHatred a răspuns (pentru RAY):

Sincer is la liceu si cred ca am pe cineva in clasa ce nu cred ca puna mana pe dick nici cand se pisa.Trist.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Cred ca e una din cele mai bune intrebari ale tale laughing

| Idkidk explică (pentru DoarBogdan):

rolling on the floor Da. Uite ce mi-a făcut Delia, vezi? rolling on the floor

| RAY a răspuns (pentru DoarBogdan):

Nu fi timid si raspunde

| DoarBogdan a răspuns (pentru Idkidk):

Si se vede ca ti-a spus doar tie.

| Idkidk explică (pentru DoarBogdan):

laughing Şi eu am spus la alţii.

| Idkidk explică (pentru RAY):

Aşa Ray. laughing

| DoarBogdan a răspuns (pentru RAY):

Nu sunt timid laughing

| Idkidk explică (pentru DoarBogdan):

Nu eşti timid... laughing Nu ştiam asta!

| Emilian65 a răspuns:

Nu.

| 熊Panda熊 a răspuns:

Masturbarea are efecte negative: oboseala, de la o vreme chiar distrugerea unor neuroni, plus ca da o dependenta foarte puternica, multi ajung sa nu mai reziste fara sa o faca. Multi ajung sa o faca asa din nestiinta, ca le-a placut.
Nu sariti pe mine, dar si crestinismul considera masturbarea un pacat foarte grav, din cateva motive. Acum, fiecare cu vointa lui.

| Deey_Deey_1990 a răspuns:

Acu am inchis pornhubwinking