| anonim_4396 a întrebat:

AJUTATI-MA VA ROG! Salut! Ma numesc Catalina. Am 13 ani. Acum aproximativ o luna in urma m-am cunoscut cu un baiat de 12 ani. Ne-am cunoscut si ne-am placut reciproc. Nu ma deranjeaza deloc ca e mai mic decat mine si uite ca suntem impreuna de aproape o luna. La inceputul relatiei noastre se straduia sa stam cat mai mult timp impreuna, gasea subiecte despre care sa vorbim, imi spunea ca ma iubeste, etc. Acum insa, de la o vreme, sta mai mult cu prietenii, nu imi scrie aprox. nimic alt ceva decat "Salut! Ce faci? Cum dispozitia?". Si in plus imi spune foarte rar ca ma iubeste, ca ii este dor, etc. Acum incerc sa nu il sufoc, asa ca nu deschid eu conversatia.nu ii ofer afectiune, etc. Intrebarea este: "Procedez eu oare corect?; Ce alt ceva as putea sa fac? Ce credeti ca simte el?"

Răspuns Câştigător
| M4gd4L3n4 a răspuns:

Nu procedezi corect. Doar fiindca nu iti da asa de multa atentie nu inseamna ca nu te mai place. Te.ai gandit ca el face asta perntru atida si tie si lui putina libertate? Ai putea sa vorbesti cu el mai des, sa ii scii tu daca vezi ca el nu iti scrie... CE simte pentru tine? asta nu iti putem spune noi. Acest lucru trebuie sa il intrebi pe el, chiar daca iti e putin mai greu.

IN general fete nu prea isi arata dragostea.

sper ca ti-am fost de ajutor. FUndiTzZ@?

14 răspunsuri:
| Minnie a răspuns:

OMG! Si cand ma gandesc ca eu la 13 ani aveam`in cap sa invat sa lucrez pe computer (de abia aparusera astea mai inteligente), sa educ si sa cresc frumos langa un catel, sa ma uit la desene, sa ma dau in leagane in Herastrau duminica cu parintii...Eheee

| ReiVaN a răspuns:

Tineti-va ba de scoala.

| AdinaELA a răspuns:

Este normal ca la aceasta varsta sa existe anumite perioade in care unul dintre voi sa se plictiseasca de propozitii de genul "te iubesc", "mi-e dor de tine" pentru ca sunt spuse fara a simti iubirea aceea profunda. La 12-13 ani inca sunteti mici si e normal ca fiecare dintre voi sa petreaca timp cu amicii. Cred ca cel mai bine e sa te imprietenesti si tu cu prietenii lui.Astfel veti petrece timp mai mult impreuna...cat despre sentimentele lui, sa fim seriosi, ce poate simti un copil de 12 ani pentru o fata? Mai rar dragoste...Asa ca, relax, esti la inceputul vietii. Vei intalni multi alti baieti care iti vor spune din inima "Te iubesc!" si atunci o sa-ti dai seama ca acum e doar o simpla joaca! happy

| lplostonyou a răspuns:

Buna,el cred ca nu simte aceeasi iubire fata de tine ce simti tu,el inca e mic si aici nu ma refer doar la partea fizica, el inca e mic pe plan emotional, spiritual.Catalina tu categoric ai nevoie de un baiat mai mare, unul mai copt din punct de vedere al iubirii si sentimental, trebuie sa te indrepti catre acel baiat care stie si poate sa-ti ofere aceea iubire intensa de care ai tu nevoie.

| Diiiaaa a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa vorbesti deschis cu el si sa ii ceri sa iti explice de ce se comporta asa.

Sau ai putea sa fii tu mai afectuoasa cu el, sa ii arati ca tii la el, ca se poate baza pe tine oricand.

Succes!happy

| AlexanderChristianFenty a răspuns:

La 13 ani? mie teama sa ma gandesc ce-o sa fii la 16.Iti imaginezi la ce ma refer...

| meedanyy a răspuns:

Asa este aproape la toate cuplurile la inceput totul perfect si dupa ceva timp incepe s-a cam scarie.
Incearca sa vorbesti cu el mai mult, Intreaba.l daca vrea sa iasa afara tu, el si mai multi prieteni de ai vostri comuni, intreaba.l daca vrea sa iesiti pe undeva...si vezi ce zice.
daca zice ca nu atunci dai papusi inainte de a face el asta.winking

Succes:*

Funda?:d

| Tsunade99 a răspuns:

La inceput era...la inceput dar acum nu o sa poata zilnic cate zile o sa mai traiasca sa stea doar cu tine si sa iti spuna ca te iubeste dar nu trebuie sa il sufoci de acum adica sa-i scrii foarte des si sa-i spui ca il iubesti, si doar are si el prietenii lui, nu? trebuie sa mai discute si ei. Dar din 2 in doua saptamani poti sa-i mai propui sa iesiti impreuna la un suc si altfel sa discutati minim 5 zile in saptamana dar daca nu mai vb cu tine aproape de loc si nu accepta sa va vedeti atunci dai papucii.

| lalabell a răspuns:

Are 12 ani, obisnuieste-te, ca baietii in general pana pe la 20 de ani nu renunta la prieteni, la jocuri video si alte prostii din astea de baieti pentru o fata.e ink mik ink se joaca dea v-ati ascunselea... si ii place sa experimenteze de toate, asa ca poate si tu ai fost un experiment, si lauda, ca sa vada cum e sa iasa cu o fata, cum e sarutul, cum e sa puna pana si mai ales sa se laude la baietii cei mici de varsta lui ca are o prietena ...chiar mai mare ca el.

| LigiaMaria1996 a răspuns:

Nu as vrea sa par nesimtita, dar la 13 ani nu cred ca ti-ar trebui o relatie, totusi 12-13 ani nu mi-as putea imagina cum ar fi, dar cum crezi, sau macar sti ce e dragostea sau adevarata iubire, eu cred ca nu, ai doar un sentiment nu inca nu sti cum sa iubesti sau sa simti afectiunea si dragostea.

| iulia_2907 a răspuns:

Sincer asa am facut si eu pana intr-o zi cand prietenul meu mi-a spus pe mes ca de ce nul mai bag in seama etc. Iar atunci el sa supara si nu a trecut mult timp pana ce ne-am despartit asa ca mai bine ar fi sa il intrebi tu adica sa ii spui si tu ceva de genu: Mai eu te plac dar vad ca tu ma ignori si eu vreau sa imi si mie de ce ma ignori? Na eu tiam spus acum nu stiu daca o sa iti foloseasca.

| St0mP a răspuns:

Buna.Eu sunt baiat si cred ca ar trebui sa il mai bati tu un pic la cap deoarece noi baietii cand este vorba de fete cam nu suntem asa cum parem.Aceasta este parerea mea.

| alis_1698 a răspuns:

Baieti sunt cam ciudati mai ales in relati dar ar trebui sa il lasi un timp sa se gandeasca orice relatie mai are nevoie si de cate o pauza din cand in cand... dupa maxim o sap sau doua o sa va reveniti reveniti la loc

| unaaa a răspuns:

Pai uite... poate e si diferenta ca tu esti mai mare ca el si baietii la varsta asta sunt mai copii in schimb tu esti mai mare si te gandesti la altceva totusi incearca sa vb cu el si sa ii spui ca trebuie sa fie altfel daca nu asta e si inca ceva nu il mai baga tu in seama asa cum face el cu tine poate isi da seama ca a gresit
happy