| Miriamm a întrebat:

Va rog din inima, ajutatti.ma pentru ca sunt disperata. Pe 27 februarie, am avut "contact sexual" cu prietenul meu. Sa va spun mai exact cum s. a intamplat: el m-a frecat cu mana jos si cred ca avea lichid seminal pe mana, nu stiu sa se fi intamplat asta concret, dar ma gandesc... Iar pe 3 martie, mi-a venit mentruatia si m-a tinut 7 zile, iar in a3-a zi, seara, dupa ce am iesit de la dus nu mai aveam nicio pata pe absorbant, insa dimineata si. a reluat cursul. a fost ok. Acum insa, suntem in 31, si cand am ajuns acasa, pe la 8 si jumatate, seara am vazut pe chilot o pata maro, am intrat la dus si acum e ora 11 si nu mi-a curs nimic pe absorbant si nici nu ma doare spatele sau burta, dar mi-e putin rau si mi-e cam somn. Sunt foarte speriata, va rog ajutatai-ma, de ce mi s. a intamplat asta? Tin sa mentionez ca sunt virgina si de atunci, de pe 27 nu am mai avut niciun contact. Va rog ajutati-ma. credeti ca sunt insarcinata? De ce s-a oprit? Sau ce este mai exact asta? E menstruatie sau nu?
VA multumesc anticipat. Dau fundita:X

Răspuns Câştigător
| katy a răspuns:

Nu esti insarcinata, pot fi anumite dereglari hormonale, deci nimic grav

| Miriamm explică (pentru katy):

Multumesc mult pentru raspunsul tau. Dar se va regla? Cand imi va curge normal?

| katy a răspuns (pentru Miriamm):

Cati ani ai?

| Miriamm explică (pentru katy):

16 ani, de ce intrebi?

| katy a răspuns (pentru Miriamm):

Aa pai inca mai e timp sa se regleze.nu e regulat ciclul tau.insa stai linistita dereglarile hormonale se regleaza, ai grija de alimentie si odihna. e posibil ca intr-o luna sa iti vina doar 3 zile sau in alta luna sa ai 7 zile si inca 2-3 zile sa iti mai curga putin maroniu ca asa e la sfarsit. e normal nu te speria

| Miriamm explică (pentru katy):

Multumesc frumos. Iti multumesc mult. Dar insarcinata nu sunt sigur, da?

| katy a răspuns (pentru Miriamm):

Nu nu esti insarcinata stai linistita

12 răspunsuri:
| AnToOniiia a răspuns:

Insarcinata nu esti, poti sta linistita, dar nici virginawinking virginitatea nu este o chestie tehnica, deci nu te pacali happy

| Lorely a răspuns:

Stai linistita, nu esti insarcinata daca nu ati facut sex cu adevarat ci numai te-a atins cu mana.Mai concret, poti ramane insarcinata numai daca isi da drumul in tine. Sper ce te-am ajutat

| Miriamm explică (pentru Lorely):

Iti multumesc din inima pentru raspunsul tau. Dar de ce mi s-a oprit acum menstruatia? De ce nu ma doare burta sau spatele?

| Lorely a răspuns (pentru Miriamm):

Asta nu stiu sa iti spun clar. Dar mi se intampla si mie destul de des. Poate din cauza oboselii, stresului, poate daca esti racita...nu stiu nici eu sigur.

| Miriamm explică (pentru Lorely):

Da, racita sunt. Dar cand o sa isi revina? Deci nu mai inteleg nimic... mi-e frica sa nu fiu insarcinata, mi=e frica rau...

| ananyyo a răspuns:

Ca sa fii sigura ca nu esti insarcinata fa un test de sarcina.bafta