| anonimulus a întrebat:

Va rog frumos ajutati-ma si pe mine cu ceva. vreau ca sa impac pe o prietena de-a mea cu un baiat cu care a stat timp de cateva luni.dar nu stiu cum am incercat de toate am vorbit cu el si este o situatie mai complicata intre ei doi a fost implicata si politia ea dandu-i acestuia telefonul ei un s3 el la vandut si tatal ei a depus plangere. intre ei e o diferenta de 10 ani dar cu toate asta nu le-au pasat ea inca mai tine la el si el la ea dar nu prea mai vorbesc deloc in ultima vreme si situatia e foarte complicata ea astapta sa ii ceara el scuze iar el este orgolios si pe deasupra este si adventist. si ea a gresit ca il insela mereu dar se vad in ochii lor o sclipire cand se uita unul la altul. ce as putea sa fac pentru ai impaca pentru aman2 sunt orgoliosi. si este nevoie de cineva care sa ii impace deci va rog frumos ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| ThisGirlHere a răspuns:

Explica-le ca sunt facuti unul pentru celalalt. Ai putea de-asemenea sa le organizezi o intalnire. Ii spui lui sa se intalneasca cu tine pentru a discuta, dar tu de fapt o inviti si pe ea in acelasi loc. Nu vor rezista si vor vorbi. Atunci isi vor sa seama cat de mult tin unul la celalalt. Intelegi ce zic? Succes! happy

| anonimulus explică (pentru ThisGirlHere):

Multumesc foarte mult de raspuns dar nu stiu cum sa procedez pentru ca prietena mea are 16 ani si el 26 si nu stiu. i-as scoate in oras pe aman2 sub un id fals ca sa vina macar si restul depinde de ei. ce sfat mai imi dai este excelent acesta pe care mi l-ai dat

| ThisGirlHere a răspuns (pentru anonimulus):

Pai ai putea sa incerci ce ti-am zis prima oara. Acum na. Depinde de norocul tau si de ei cum va decurge totul. Inca o data, succes! happy

| anonimulus explică (pentru ThisGirlHere):

Iti multumesc mult pentru sfat asa o sa fac.te pup:*

13 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Nu te băga nu e treaba ta!

| h3r a răspuns:

Nu te mai băga.

| Radu_Bogdan_Ionut_1990 a răspuns:

Daca vreunul dintre ei vrea cu adevarat relatia, atunci ei trebuie sa lupte, nu tu. Tu nu trebuie sa te bai. Dar nu cred ca e cum spui tu: el ii vinde telefonul, ea il inseala... ce fel de relatie e asta?

| anonimulus explică (pentru Radu_Bogdan_Ionut_1990):

Nu conteaza. ceea ce conteaza este ca aman2 sunt facuti unul pentru altul si se potrivesc impreuna si ei asteapta ca cineva sa le spuna asta si sa ii impece si am mai facut asta odata. dupa revelion si a mers dar acum sa vad te rog frumos da-mi o idee iti raman datoare

| Radu_Bogdan_Ionut_1990 a răspuns (pentru anonimulus):

Cum adica ai mai facut asta o data si a mers? daca merge, erau si acum impreuna. De unde stii tu ca ei sunt facuti unul pentru altul? cel mai bine e sa nu te bagi, crede-ma. Daca vor relatia, trebuie sa si-o construiasca singuri, ca mai apoi, daca nu merge sa nu aiba pe cine da vina. Si oricum nu o vad o relatie asa extraordinara: ea il inseala. Asta spune multe.

| anonimulus explică (pentru Radu_Bogdan_Ionut_1990):

Ea este buna pentru el si nu cred ca mai ar sta vreo fata cu el la cate a facut. nimeni nu cred ca o sa se uite la el mai mult ca la unu care face numai belele. amana2 sunt asa mai nebuni si ar face orice ca sa iasa in evidenta si sunt orgoliosi acum relatia lor nu ar merge pentru ca tatal ei e primar si nu le este permisa relatia dar ei au facut tot ce s-a putut sa o ascunda sa nu stie nimeni. este o poveste delicata si daca i-as face sa se impece mi-ar multumi

| Radu_Bogdan_Ionut_1990 a răspuns (pentru anonimulus):

Eu spun ca nu e echitabil sa te bagi. Nu trebuie. Si dragoste cu sila nu se face.

| anonimulus explică (pentru Radu_Bogdan_Ionut_1990):

Am rezolvat. i-am facut sa vorbeasca din nou si sunt chiar draguti ei puppy dog eyes el ii da mesaje acum si ea e fericita va multumesc oricum pentru sprijin si celorlalti numai bine

| Incepator01 a răspuns:

De ce te bagi in viata lor?

| anonimulus explică:

Nu pot sa nu ma bag cand este vorba de prietena mea si ea este trista din aceasta cauza iar eu vreau ca ei sa fie fericiti impreuna. multumesc foarte mult de sfat @thisgirlhere