| xXllulluXx a întrebat:

Va rog sa cititi tot! :* Acum 3 luni am cunoscut un baiat dintr-o banalitate. De cand l-am vazut mi-a placut. El chiar atunci se despartise de o prietena f buna de a mea. Eu m-am tot dat pe langa el...intr-un final a fost cu mine, da cred ca ori pentru a scapa de mine ori pentru a o face geloasa pe pr aia a mea. trecuse cam o luna si a inc si el sa ma placa. Cand a auzit respectiva prietena a zis ca as darama-o daca m-ar vedea cu el. Atunci eu am ales-o pe ea (? ) si i-am explicat si lui cum stau lucrurile. Eu inca ma mai gandes la el, spre deosebire de pr mea care si gasit pe altcineva. Acum daca as vorbi cu el credeti ca as mai avea vreo sansa? sau ce sa fac?

9 răspunsuri:
| lo a răspuns:

Trebuie sa ai mai mult respect fata de tine si fata de prietene.Nu iesi cu fostii prietenelor tale.Esti la varsta cand prieteniile se consolideaza si iubitii vin si pleaca, nu reciclezi tot ce poti oricat ti-ar place.(ca un sfat de viitor)
Daca mai ai sanse cu el, depinde cat de mult a ajuns sa tina la tine si daca aceste sentimente s-au conservat dupa despartirea voastra.Si depende,daca a uitat-o in totalitate de prietena ta, daca mai nutreste sentimente fata de ea, nu te mai amagii si cauta un baiat care sa tina doar la tine, fara dileme, capricii si ganduri episodice la fosta.Succes.

| Demonull a răspuns:

Intotdeauna va alegeti prietenele. fetele

| BlueViP a răspuns:

Da, ai avea o sansa daca el mai are sentimente

| schmoll a răspuns:

Ceauhappytu fiind fata trebuia sa gandesti ca o fata,sa te pui in locul prietenei tale,poate a fost o mascarada scenica produsa de prietena ta dovedindu-mi trecerea ei peste aceasta situatie,un baiat in general nu prezinta afectiune foarte repede,dar cand se produce el pune suflet,singura solutie este o discutie cu el,o parere de rau, si o discutie cu prietena plecand de la premiza ca si tu contezi si fericirea ta e importanta, sper sa alegi intelept, ai incredere in tinehappysanatate, te pup

| xXllulluXx explică (pentru schmoll):

Mersii :* am uitat sa mentionez ca el mai putin cand m-a placut si-a batut joc de mine ...adica gandea ceva de genu "cu asta pot face ce vreau ca ma iar usor" ..in fine

| C26 a răspuns:

Buna.
Pai in primul rand nu stiu, dar daca prietena ta a stat cu el, nu a fost frumos ca ai stat si tu cu el. Doar daca tu cu fata aia erati prietene asa mai bune happy
Mie nu mi se pare corect. Cum crezi ca s-a simtit prietena ta afland asta?
Iti dai seama ca i-a venit si ei greu.
Si mai ales daca erai tu in locul ei? happy
Eu zic s`o lasi balta, si o sa-l uiti tu si pe el happy. Si asa o sa fie totul bine.

| Copiliţă a răspuns:

- Eu cred că pe prietena aia a ta, o durea la bascheți de el, odată ce și-a găsit pe altul, repejor, doar că dacă ea nu l-a putut avea, tu de ce sa-l ai? Părerea mea.
- Eu cred ca dacă încă ții la el, să faci ce-ți spune inima. E cel mai bun sfat.
Sa-mi spui ce ai reușit sa faci, mult noroc :*.

| LaiaMellmark03 a răspuns:

Mai intai ar trebui sa fii foarte sigura ca vrei sa fii cu baiatul ala, apoi sa vorbesti cu prietena ta despre asta si sa ii spui ca, tie chiar iti place de baiatul asta si eu zic, ca daca e o f buna prietena de a ta va intelege! Apoi poti sa-i explici si lui. Daca inca te mai place eu zic ca ai avea sanse! happy

| xXllulluXx explică (pentru LaiaMellmark03):

Sunt sigura si ca vreau sa fiu cu el si da suntem f apropiate si cred ca ma va intelege! o sa vorbesc cu ea. :*