| s3nz0r a întrebat:

Va rog sa ma ajutati. Am 14 ani. As vrea sa stau cu o fata in clasa cu mine (suntem in clasa a8a), si nu stiu ce ar trebui sa o fac sa ma placa. Am mai intrebat-o in clasa a7a si nu a vrut sa stea cu mine sau anul acesta scolar am pus un coleg sa-i spuna ca am intentia ca sa o intreb daca vrea sa stea cu mine is ea a spun NU. Ce ma faccrying nu stiu ce sa ma fac dati-mi si mie o mada de ajutor(ea nu ma place deloc dupa cate credcrying )

Răspuns Câştigător
| nicoletalavinia14 a răspuns:

Cred ca nu te place, imi pare rau, sper ca gresesc.
Treci peste asta, arata-i ca tii la ea, ca e de treaba, fa-i complimente de genul ca esti atat de frumoasa, incat sa ramana fara cuvinte, si iti zic sa lasi timiditatea, ca doar te impiedica.Gandeste bine la ce ii zici, zambestei mereu, razi la glumele ei, daca invata mai bine, spune-i motivul ca :As vrea sa stau cu tine, poate mai prind ceva de la tine, sau poate mai ma ajuti.sau sa-i zici ca daca ai sta langa cineva linistit care nu vb in ore, ai fii mai concentrat, asa mi se intampla mie.
Succes.Lasa timiditatea.

13 răspunsuri:
| User a răspuns:

Atunci las-o balta... Mai sunt o gramada de fete dragute, nu e ea ultima.

| ShineMe a răspuns:

Nu ar fi mai bine sa vorbesti tu cu tipa? Sa o intrebi in fata.Sau pe ocolite.Sau daca esti rusinos pune un alt baiat sa vorbeasca cu ea.Niste semne ca te evita nu sunt neapartat ca nu te place.Nu da un verdict pana nu sti exact. Cel mai bine ar fi sa discuti cu ea.

Mult succes

| stweety10 a răspuns:

Nu e singura fata de pe planeta. Mai sunt si altele si sunt multe. Poate sunt fete care chiar te plac si nu au curajul sa spuna. Cauta o fata care sa te placa si ea si care vrea sa stea cu tine.

| andreea7520 a răspuns:

Nu merge aia cu: Vrei sa stai cu mine? parerea mea este ca tu trebuie` sa ai o alta abordare, trebuie sa o faci sa radahappy majoritatea baietilor care fac fetele sa rada au parte de multe femei in viata lor smug. da` sa rada de glumele tale, sau etc. nu de tine, normal!
Esti putin timid? se poate sa nu te placa si din acest motiv happy
Incearca sa fi mai relaxat prin preajma ei. nu emotionat, poate ai putine emotii cat timp esti pe langa ea. pentru ca tu chiar vrei sa fii cu ea din cate observhappy asa ca fii tu insati!
Nu cauta pe net: replici de agatat fete ca e total penibil!laughing
ti-am spus, fii tu insati si va fi de`ajuns! poarta`te frumos cu ea. invit`o la un suc, normal tu sa faci cinste laughing
si cam atat. ai mai primit sfaturi si din partea celorlalti asa ca este de`ajuns ce ti-am explicat eu :*

| floryn92 a răspuns:

Cand o sa mai cresti o sa iti dai seama ca gresesti, iubind aceeasi fata care nu te place. Nu pierde prea mult timp dupa o fata, viata e scurta, tineretea e scurta, lucrurile trecatoare, etc.
Gandeste-te ca nu mai ai decat 4 ani de liceu si cativa de facultate, apoi serviciu si cam adio gagicute si agatat. Profita cat esti tanar!

| mariaw a răspuns:

Fetele-s complicate, si rele, si dragute, si delicate si cum vrei tu... dar ma axez pe prima partetongue. NU imi pot da seama daca nu te place, pentru ca refuzul unei fete poate insemna si dorinta de a fi curtata. Poti continua cu asta(dar prin adresari directe, nu-ti mai trimite prietenii sa-ti faca treaba), si daca nu functioneaza, asteapta o zi, doua fara sa-i acorzi atentie deloc. Daca da semne ca ar tanji dupa atentia ta, e de bine; daca nu, accepta ca nu te place.la urma urmei asta e ceva ce se simte, nu ce se impune.

| ontyk a răspuns:

Eu zic sa nu mai insisti ca sunt o gramada d fete pe lume si acum cand o sa te duci la liceu o sa gasesti multe si sunt "la alegere".

| drg1994 a răspuns:

Da esti baiat nu tare as vrea sa stam de vorba ca si eu st la fel ia id meu si discutam poate facem ceva sa ne placa fetele iubite drg_ciprixvaly_9 te rog contacteazama

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda! Am fost sj eu in aceeasi situatie ca a ta.la inceput fai putine complimente. ai grija sa nu exagerezi. ca o sa.si dea seama ca sunt doar vrajeli. daca dupa 2-3 zile nu te place incearca sa te dai pe langa pr. ei! Si sa o bagi mai putin in seama pe ea si mai mult pe pr. ei o sa fie geloasa pe ele. si o sa vina sg. la tine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din tai vb cu ea pe urme te va cunoaste mai bine si va vedea ca esti de treaba da sa fii politicos ok eu acest sfat iti dau imprietenestete cu ea si atunci vei vedea. Daca vrea sa stea cu ti ne s-au nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Amice afla cei place ei mai mult
Fao sa se simt prost ca te refuzawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma baieti iertati-ma dar la Liceu fetele, frmoasa si fara numar (cum ar zice Becali) asa ca nu te grabi big grin

| alexmrnl97 a răspuns:

Incearca sa o iei de mana sa o iei in brate din astea sa ii vaci favoruri sa o aperi si sa prinde si ea "incearca"