| caty87 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati cu sfat! In timpul actului sexual se scoate prezervativul imediat dupa ce barbatul a ejaculat sau se poate continua 1-2 minute pana cand partenera ajunge la orgarsm si dupa aceea se scoate. Pana la urma penisul nu se retracteaza imediat dupa ejaculare. Prezervativul mai este safe si dupa? Mulțumesc!

1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca actul coital poate fi continuat si/sau prelungit si dupa ce se produce ejacularea, insa cu o atentie marita/sporita si miscari mai lente, pentru a evita ruperea prezervativul sau ca acesta sa nu alunece de pe penis si la un moment dat sa ajunga sa fie indesat in vagin. In concluzie DA se poate continua coitul si dupa ejaculare dar cu un anumit grad de precautie. Multa sanatate!