| Eliza1990 a întrebat:

Vă rog să mă ajutați deoarece sunt terminată psihic. Logodnicul meu lucrează în alt oraș și vine acasă o dată pe săptîmână. Acum 3 zile, m-a sunat și mi-a spus că va veni un coleg de-al lui ca să-mi aducă un pachet. A sunat la ușă colegul său iar când am deschis ușa și l-am văzut am simțit un fior, de parcă m-am îndrăgostit a doua oară. Era super frumos: înalt, brunet, ochii albaștri, giacă de piele, barbă și mai avea și un tatuaj super pe gât. Eu, fată politicoasă, l-am invitat înăuntru și l-am servit cu o cafea, fiind destul de devreme...În momentul în care i-am adus cafeaua, m-am așezat cu el la masă și am început să discutăm una, alta iar când a terminat cafeaua a zis că i-a plăcut cafeaua și m-a rugat să-i mai aduc una. Eu eram de pe somn, cum se spune, îmbrăcată sumar în colanți și maiou. Din una în alta, el mi-a spus că sunt frumoasă...Eu i-am zâmbit și i-am spus: *Faci mișto, nu?* Iar el a zis* Nu fac mișto, vorbesc serios*. După care, mi-a zis dacă poate să facă un duș că vine de la drum lung și că e transpirat, iar eu am acceptat. După ce a intrat în baie, m-a întrebat dacă mai am vreun gel de duș în casă că se terminase și m-am dus și i-am adus unul. În momentul în care am deschis ușor ușa, el mi-a zis că *Intră, nu fi timidă*. Am intrat și 10 secunde am rămas blocată la cât de bine arăta, moment în care el mi-a spus că dacă tot sunt lângă el, să-l spăl puțin pe spate. Mi-am dat capotul jos și am rămas în lenjerie, iar el m-a luat de sub braț și m-a lipit de perete, moment în care am început să ne sărutăm. Telefonul suna dar nu ne mai interesa pe niciunul asta. Am făcut sex 15 minute, după care, s-a șters, s-a îmbrăcat și a zis că se grăbește deoarece trebuia să ajungă undeva să lase un alt colet.Pe moment, nici nu îmi venea să cred că s-a întâmplat asta și am început să am remușcări, deoarece este a doua oară când îmi înșel iubitul, la care țin foarte mult. prima dată când l-am înșelat mi-am jurat că nu am să mai fac asta niciodată, iar acum sunt din nou în aceeași situație. De atunci, tipul cu care am făcut asta îmi tot trimite mesaje că vrea să ne mai întâlnim iar eu îl ignor și mă amenință că dacă nu mă voi întâlni din nou cu el, îi va spune asta logodnicului meu, deci a trecut la șantaj. Dacă află el asta, viața mea va fi distrusă, întru-cât eu sunt însărcinată în 3 4 luni cu el, adică cu iubitul meu și nu aș vrea să se termine relația noastră tocmai când eu aștept un copil de la el. Ce aș putea face să trec peste asta ca și cum nu s-ar fi întâmplat nimic, să nu mai simt atâta regret? Și ce aș putea să fac să nu afle iubitul meu asta? Mi-e teamă ca celălalt să nu-i zică ce s-a întâmplat între noi. Ajutați-mă cu un sfat, vă rog, deoarece sunt prinsă ca într-o menghină, simt că nu găsesc nicio cale de scăpare și mi-e teamă că voi intra în depresie și nu îmi doresc deloc asta, deoarece nu vreau să-i fac rău copilului.

14 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Buna,

Sa presupunem ca povestea asta este reala.
Insarcinata, iti iubesti enorm partenerul, dar l-ai inselat de 2 ori.
Sa te judec, nu cred ca are rost, fiecare alege in viata si plateste ce alege, asta o sa faci si tu. Sa uiti, nu prea ai cum. Trebuie sa ai un caracter foarte puternic, sa-ti impui sa uiti. Daca tu esti constienta ca iubitul tau nu ti-a gresit cu nimic in aceasta relatie, si tot ai facut asta de 2 ori, este grav. Chiar nu inteleg- si insarcinata in 4 luni, si tot ai facut o laughing
Cel mai probabil iubitul tau va afla, nu stiu ce incredere va avea in tine- si nici macar nu o meriti, daca ma intrebi pe mine, nici mama nu meriti sa fii. Avand in vedere ca tu mai aveai un pas sa ai o familie fericita- dar ai ales 15 minute de placere.
Sincer, suna a gluma proasta.

| sofisis a răspuns (pentru Ririru):

Este, citeste intrebarile recente. Pe 8 s-a culcat cu alt prieten, patronul unui bar. Apoi la cateva zile, ea cu amica ei au baut si au fost
"folosite" de 3 indivizi. Cum spuneam, are o imaginatie f bogata.

| Ririru a răspuns (pentru sofisis):

Ce minte de gaina.

| munteanuionvictor a răspuns (pentru sofisis):

E posibil să fie adevărat.

| Eliza1990 explică (pentru Ririru):

Când vei crește mai mare, te vei înfrunta și tu la rândul tău cu situații de genu, iar atunci îți vei da seama că se pot întâmpla lucruri în viață pe care nici noi nu am fi crezut că o să ni se poată întâmpla vreodată. Nu-mi spune tu mie că nu merit să fiu mamă, că eu nu am nicio vină că toți bărbații pe care i-am vrut în viața mea au fost niște ticăloși. O să vezi, vei fi și tu în situația mea mai devreme sau mai târziu, că așa ziceam și eu când aveam 18 ani și când auzeam despre cazuri de genu, și nici eu nu credeam...

| sofisis a răspuns (pentru munteanuionvictor):

Imposibil. Pe 8 si-o trage cu unul intr-un bar. La cateva zile dupa se imbata si e semi-violata de 3 indivizi iar pe 13 se culca cu altul...pe bune? A...si toate astea fiind gravida si vesnic indragostita de iubit. Scenarii. Probabil se plictiseste p'acasa si mai compune cate ceva.

| Ririru a răspuns (pentru Eliza1990):

Draguta mea, am trecut de ceva vreme de varsta de 18 ani, multumesc pentru grija. Daca chiar esti reala, fuguta la Psihiatru, ca daca te la distanta de 2-3 zile te indragostesti de cate un "ticalos", e nasol!

| RB26DETT a răspuns:

Tu ai ramas insarcinata din greseala sau pentru ca asa ati vrut?
S-ar putea sa am o veste proasta pentru tine, logodnicul tau sa se fi inteles cu macho man ala in asa fel incat sa te convinga s-o faceti ca mai apoi sa aiba motiv de despartire ca tu sa ramai in grija copilului si el sa scape, sa nu-l mai intereseze.
Probabil sa nu fie asa cum am zis dar prea desprinsa din filme povestea asta a ta, daca mai e si adevarata.

| MidnightR a răspuns (pentru RB26DETT):

Ar fi genial din partea omului si as avea tot respectul pentru el.

| LoveSleep a răspuns:

Când se încingea atmosfera te-ai gândit să fii și tu concisă.

| sofisis a răspuns:

Ai o imaginatie foarte bogata laughing)
Prima data, acum o saptamana te-ai culcat cu unu intr-un bar, la cateva zile dupa ai scris ca ai fost semi-violata de 3 indivizi iar acum sceneta asta.
Scrii o carte sau?

| BVRNOUT a răspuns:

Sper ca sotul tau sa afle, meriti acel copil insa pe el nu.Cum zici ca il iubesti mult, cand tu ti-o tragi pe unde apuci? Esti genul ala de femeie care-i place viata, dar ea isi iubeste partenerul foarte mult. Tine minte, ce-si face omul cu mana lui nici dracu nu mai descurca.Ai sa regreti intr-o buna ziwinking

| corinai26 a răspuns:

Scena cu colegul a fost fierbinte.
Eu tot nu as fi rezistat
In rest copilul il cresti cu sau fara logodnic nu ai de ales
Daca ai inselat si inca de 2 ori nu e iubire e obisnuinta si confort, tie convenabil langa el, de aia nu pleci

| Eliza1990 explică:

Rectific: Sunt însărcinată în luna a4-a, am scris în grabă și de aceea am greșit...