| akiki a întrebat:

Va rog sa ma ajutati! YOU SHOULD READ IT! deci sa incepem... mai demult am fost comb cu un baiat, treaba nu a mers ne-am despartit. anul asat se tot holba la mine si ma enerva mai ales ca sta cu colega mea de banca si o intreaba mereu ce vb cu mine si chestii... eu i-am trimis un mesaj colegei mele prin care ii ziceam am enerveaza colegul ei de banca! el a citit mesajul si s-a suparat. apoi m-am intalnit cu un alt baiat in oras, toata lumea stia ca-l plac pe baiatul cu care am iesit in oras si totusi fostul meu iubit m. a intrebat pe mess daca il plac pentru asta ii "dau de inteles". i-am zic ca nu, iar el tot continua cu chestii ca asa ii dai de inteles si ca cica fac gesturi. cand s-a prins ca eu chiar nul palk a iesit de pe mess(vroiam sa av mai spun si ca in tot timpul ala aveam la status:"iti dau buzz si te intreb ce faci (mai era ceva dar am uitat)te plac mult si stii asta!". totul se referea la baiatul cu care am iesit in oras, iar fostului meu iubit nu i-am mai scris ce faci din aprilie!)

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu-i mai da,mai,nici o atentie fostului tau!
Si nu-ti mai fa viata personala publica,numai tu trebuie sa stii ce faci!
Ce vrea sa insemne "toata lumea stia ca-l plac pe baiatul cu care am iesit in oras"?"toata lumea" asta poate deveni o problema!
Tu dai dreptul tuturor sa te vorbeasca si sa se bage in viata ta!
Fii mai discreta, tine pentru tine unde mergi, cu cine si cine iti place.Sunt chestiuni intime si personale,nu-i mai lasa pe toti sa-ti intre cu bocancii in suflet!
Da,vorbeste cu prietena ta,nu conteaza ca sta cu fostul tau in banca,tot prietena ta este si vezi-ti de viata ta,fara sa permiti nimanui sa se amestece.
Fostul tau,posibil sa spere sa fiti iar impreuna, posibil numai sa vrea sa te desparti de baiatul care iti place.
De aceea, evita-l si spune-i ca nu-l priveste viata ta personala!
Mult noroc!

3 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Corect, care e intrebarea de fapt? Cum sa scapi de fostul`? Foarte simplu! E clar ca el este gelos, asa ca trebuie sa-l ignori. Daca ii dai atentie si te contrazici tu el, chiar o sa creada ca-l placi. Asa ca mai bine il lasi sa creada ceea ce vrea. Daca tu sti care e adevarul, e tot ce conteaza.

| blackfox a răspuns:

Pe fostul tau prieten l-au apucat geloziile? Acum ca nu mai sunteti impreuna si te-a vazut cu altul incepe sa faca figurilaughingCam tarziu nu crezi? E ''fostul'' si nu mai are nici un drept sa te agaseze cu intrebari, viata merge inainte si poti sa iesi cu cine vrei in oras cu sau fara voia lui

| smilexD93 a răspuns:

Si intrebarea care e ?