| anka89 a întrebat:

Va rog vreau cat mai multe opinii la intrebarea:Credeti ca va veni sfarsitul lumii in 2012? scuze categoria dar ii cea mai cautatawinking

Răspuns Câştigător
| BaiatulAnonim a răspuns:

Tema e discutabila. Cine e o fire mai religioasa categoric nu va crede, caci cum zice si Biblia, nimeni nu stie cand va fi sfarsitul, nici macar ingerii din cer. Dar pentru cine prefera un raspuns mai rational, bazat pe stiinta, s-au format niste ipoteze. Poate ai auzit de vulcanul ce sta sa erupa la yellowstone, se zice ca acel vulcan cand va erupe va declansa o serie de dezastre naturale: nor de cenusa ce va acoperi globul si va schimba clima (de unde va rezulta foamete si inghet cam la 2 ani de la eruptie), se vor forma tsunamiuri uriase, cutremure inimaginabile, toate aceste dezastre ducand la sute de milioane de morti, poate chiar miliarde (un scenariu similar prezentat in filmul "2012" ). Un alt sfarsit posibil ar fi lovirea planetei de catre un asteroid. Majoritatea corpurilor care intra in atmosfera noastra ard pana sa atinga solul dar se ia in calcul posibilitatea aparitiei de nicaieri a unui asteroid, pe care nici macar armata sa nu il poata opri( cu rachete) si astfel vom disparea la fel ca si dinozaurii, initial arsi, dupa aceea infometati, iar apoi inghetati. Dar acest 2012 al mayasilor e de fapt sfarsitul unui ciclu solar si inceperea altului, lumea se panicheaza degeaba, desi sunt niste sanse ca sfarsitul lumii sa fie in 2012, acestea sunt relativ mici, eu unul cred ca mai avem de trait destul si nu imi bat capul cu astfel de probleme. Si apropo, cea mai cautata sectiune e "Adolescenti", acolo sunt cele mai multe intrebari asa ca data viitoare alege sectiunea potrivita happy

12 răspunsuri:
| anka89 explică:

Si pentru Galamaz linisteste-te, ai citit macar intrebarea? habar nu ai ce se intampla in jurul tau si mai faci pe smecheru', hai fi serios

| anka89 explică:

Nu am pus intrebarea pentru ca sunt o fata religioasa, dar se vorbeste foarte mult de tema asta si ma intrebam ce credeti voi, atat.Multumesc celor ce au raspuns serios, cei ca nu, mai bine sa nu se bage in seama

| anka89 explică:

Nu ii vorba ca ma intereseaza, voiam doar sa stiu ce spuneti voi.Se vorbeste mult pe tema asta

| anka89 explică:

Si nu gresit categoria am pus-o intetionat aici ca e cea mai cautata

| VadTot a răspuns:

Da Pocaieste telaughing))ai timp//

| puishor69 a răspuns:

N-ai cu cine sa faci sex salbatic pana atunci?
ma ofer eu.
cred ca de aceea ai si postat aici.

| anka89 explică (pentru puishor69):

Daca nu aveai de gand sa raspunzi serios de ce te-ai bagat in seama? te crezi chiar asa de bun la pat? ma insel ca ai sa fi.din moment ce o zici de unul singur doar gura e de tine.asa ca mai calmeaza-te.

| LaverCristian a răspuns:

Eu cred ca da, dar sper sa nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu vine sfarsitul lumii in 2012.
Ar fiiii bineee sa fie totul asa simplu( pac... un meteorit a lovit planeta,toti au murit).
Sfarsitul lumii vine treptat, pas cu pas(criza,foamete, calamitati naturale, razboaie...etc...etc).
Dumnezeu cu mila! Acum raspunsul meu va fii catalogattt "stupid" (pentru ca l-am inclus pe Dumnezeu in raspuns).
Bafta!

| ramonica1979 a răspuns:

Buna, oamenii zic una si alta, ca va veni atunci sau atunci dar in Biblie spune ca sfarsitul va veni cand nu se asteapta nimeni. Si cand zic sfarsitul ma refer la a doua venire a lui Isus pe pamant, in calitate de judecator al omenirii. Spune ca El va veni ca un hot in noapte, si nimeni nu stie cand vine un hot in casa la el, happy asa va fi, cand nimeni nu se asteapta.
Interesanta intrebare. Te preocupa sfarsitul?
ramonaflorea79@yahoo.com. Nu pot comunica pentru ca sunt junior, daca te mai preocupa lucruri de genul, asta e ID meu...happy

| Schokolade a răspuns:

Sfarsitul lumii va veni atunci cand nu va sti nimeni! Va veni neinvitat devil

| Hdanin06 a răspuns:

Sfarsitul lumi se zice ca poate fi in orice clipa.