| Elenutza_9534 a întrebat:

Va roog mult sa ma ajutati. Anul acesta a venit un baiat nou la scoala si e in alta clasa. (e de aceeasi varsta) cam la doua saptamani de cand ne-am cunoscut a inceput sa-mi placa de el. Marea problema: de fiecare data cand il vad nu-i zic nimic(el stie ca il plac), si adevarul este ca nici el nu-mi spune nimic. Ce sa fac?
Eu trebuie sa fac primul pas de a vorbi cu el la scoala. (pe mess vb cu el dar nu si la scoala) Va roog mult! Astept sfaturi! Dau fundita!
Va pup!

Răspuns Câştigător
| o02i a răspuns:

Elenutzabatting eyelashes. Eu zic sa ai incredere in tine, capul sus...gandeste'te ca esti o persoana deosebita, si daca el nu o sa te placa pe tine asa cum esti e problema lui, fi doar tu, mergi la el, discuta, nu fi inhibata, fi sprintena, zambareata si relaxata.NATURALA.Sa nu te gandesti la ce cred altii despre tine ci la ce crezi TU.Nu e bine sa iti fie teama sa te exprimi pe tine insati, pentru ca dupa aceea vei avea numai de pierdut.Haide lasa timiditatea la oparte, si sunt sigura ca o sa reusesti:*

1 răspuns:
| MEMO a răspuns:

Vb mai mult cu iel, inprietenitiva si du pe aia o sa se indragosteasca si el de tinewinking.
Iti zic din propria experientawinking