| AndreeaDeea221998 a întrebat:

Vă salut, oameni buni! Am o curiozitate : voi cum ați reacționa în cazul în care v-ați trezi că primiți mesaj de la un/o fost/ă iubit/ă cu care ați avut o relație frumoasă în urma cu câțiva ani dar a trebuit sa vă despărțiți (despărțirea fiind una fără nicio jignire dar cu multa durere în suflet)? Mesajul fiind dat să "vadă ce faceți sau cum sunteți"? Mi-ar plăcea sa primesc răspunsuri frumoase și detaliate atât din partea fetelor/femeilor cât și a băieților/bărbaților.

Răspuns Câştigător
| RIGeorge a răspuns:

Salut, fiecare procedeaza cum stiu ei mai bine, tu trebuie sa faci ce simti si cum crezi ca este mai bine, eu m-am despartit de prietena mea acum 3 luni dupa o relatie de 5 ani, la fel ca si tine, ne-am despartit frumos, cu bune cu rele ea a vrut sa ne despartim eu i-am respectat decizia, m-am abtinut sa nu ii scriu dar uite ca si acum tinem legatura, ea imi da mesaje si nu o pot refuza, o cunosc este singura nu are pe nimeni familie prieteni si aici e mai complicat, de aceea i-am promis ca voi fi mereu langa ea indiferent de orice.

| AndreeaDeea221998 explică (pentru RIGeorge):

Apreciez mult răspunsul tău! Tot respectul pentru faptul ca ești destul de bărbat încât sa rămâi ii alături chiar dacă relația voastră nu a funcționat! Ești printre puținii bărbați care sunt bărbați în adevărul sens al cuvântului! Chestia asta o sa îți aducă respectul oricărei femei cu capul pe umeri!

14 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

As invita-o la o partida de sex nebun ca în vremurile bune

| anonim3247 a răspuns:

Răspuns foarte frumos
- bărbatul trecut de 35 de ani însurat
- femeia trecută de 30 de ani măritată
- au avut o relație foarte frumoasă cam 3 luni
- s-au despărțit foarte frumos
După câteva luni femeia merge unde lucrează bărbatul și este foarte elegantă și frumoasă.
Îi spune bărbatului că era în trecere prin zonă și a trecut pe la el să vadă ce mai face.
Bărbatul îi spune că e foarte frumoasă.
Merg undeva și fac sex ca de despărțire finală.
După aia NU s-au mai văzut niciodată.

| AndreeaDeea221998 explică (pentru anonim3247):

Apreciez răspunsul!

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru anonim3247):

Ce poveste emoționantă

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca as fi implicata în altă relație, probabil i-aș răspunde cu un mesaj scurt și sec din politețe, dar nu cred că mi-ar mai trezi vreun interes sau sentiment.

| AndreeaDeea221998 explică (pentru anonim_4396):

Îți mulțumesc frumos pentru răspuns! Nici în cazul nostru nu se pune problema de vreun interes sau sentiment deoarece suntem despărțite de mult. Mi-a scris în ideea să vadă dacă sunt ok și mă întrebam dacă și alte persoane ar fi puse în situația mea, ar răspunde mesajului.

| ardei2001 a răspuns (pentru AndreeaDeea221998):

Aolo sa ma ierte domnisoara, nu am crezut ca esti fata. dar in cazul iti recomand un pansament ca el le vide pe toate.
Pana ce gasesti baiatul perfect, ce parere ai de 2 ore cu cel nepotrivit?

| Daz01 a răspuns:

Bunul simți ar trebui să primeze. Un răspuns decent sau poate o conversație decentă niciodată nu poate face rău.

| AndreeaDeea221998 explică (pentru Daz01):

Un răspuns super frumos! Apreciez și îți dau dreptate!

| ardei2001 a răspuns:

Te impaci cu ea daca sugea **** bine

| AndreeaDeea221998 explică (pentru ardei2001):

Presupun ca te afli în categoria aceea de "atât de buni încât... Nu i mai cauta niciodată" happy.

| ardei2001 a răspuns (pentru AndreeaDeea221998):

Esti girvin?