| Swift458 a întrebat:

Va salut pe toti!
Am o mare neliniste sufleteasca si totodata nu mai pricep absolut nimic.
Deci,eu am fost impreuna cu o fata un an de zile, timp in care au existat si bune si rele, pot sa spun cu mana pe inima ca in ultimul timp au fost doar lucruri extrem de neplacute.
Ne certam foarte aprins, ii aruncam vorbe dure si incepeam sa amenint de ciuda, lucru care a determinat-o sa se detaseze oarecum de mine si sa ii fie frica de mine.
Va spun cu mana pe inima si nu vreau sa fiu condamnat, devenisem alte persoane fata de cum eram la inceput si pana la urma dupa toate cele intamplate ea si-a gasit pe altcineva, eu nestiind de asta pentru ca vorbeau online, respectivul nu era din acelasi oras si pana la urma s-au si intalnit.
Eu am aflat intre timp si am cedat, lovind-o si injurand-o, dar in acelasi timp imi dadeam seama ca si eu am gresit si nu trebuia sa ma comport urat cu ea, caci acum are pe altul.
In fine, ne-am despartit, nu am mai vorbit, nu nimic..pana cand intr-o zi ma suna si incepe sa planga la telefon, ca ii pare rau, ca vrea sa ne vedem si ca inca tine la mine.
Zis si facut, precizez ca eu inca tineam la ea chiar daca a dat de alta persoana si ne-am intalnit asa cum vorbisem. Dupa care ea mi-a spus anumite lucruri, stabilisem sa ne impacam oarecum si astazi ma trezesc cu mesaj, ca de fapt nu ma mai vrea si ca ei ii este in continuare frica de mine.
Recunosc, nu am fost tocmai un tip prea romantic si nu ii ofeream atentia necesara, dar eu inca tin la ea, o iubesc dupa toate cele intamplate si nu o pot uita oricat as incerca.
Ceea ce ma deranjeaza e faptul ca ea mi-a promis ca daca ma schimb se va desparti de actualul si voi fi iarasi doar eu si ea, dar nu am avut nici macar o saptamana timp, caci repet..astazi iarasi m-a "parasit".
Intrebarea mea este, ce pot face? O vreau inapoi din tot sufletul, stiu ca am gresit atat eu cat si ea, dar imi e greu sa ma detasez, o visez mai mereu, ma gandesc la toate momentele placute si vars lacrimi.
Mi-a dat block peste tot, dupa ce ne-am revazut si am petrecut o zi impreuna, spunandu-mi sa o las in pace ca ii este frica, desi tot ea a insistat sa ne vedem, pe motiv ca ii lipsesc.
Ce pot face?

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Iarta mă ca i ti zic dar esti un mare prost, cum ai putut lovii o fată? Este firesc ca ea săraca sa-i fie frică de unul ca tine, orice ar fi facut ea față de tine nu ai dreptul sa dai in ea niciodată, acum este prea tîrziu regretele tale numai valoreaza pentru ea nimic, dat dovadă ea te a blocat numai vrea sa fie alaturi de un om violent ca tine, si bine face nu o meriți, esti bădpran prost crescut, tu crezi ca o femeie este sac de box? Ai chef sa te bati, bate te singur, dati tie palme peste ochi si pumni in cap de tembel. Ea ce varsta are? O vrei inapoi din tot sufletul, prea tirziu, cand ai avut o ti ai batut joc de ea.

| Swift458 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Prietene,nu esti in masura sa ma judeci, stiu foarte bine de ce am lovit-o si crede-ma ca desii ei cica ii era frica de mine, nu trebuia sa fuga cu altul din moment ce inainte de asta venise la mine 2 saptamani si totul parea ca se repara intre noi, pur si simplu am cedat atunci, nu puteam sa o mangai sau alte cele.
Mi-am asumat vina si crede-ma ca nu mi-am batut joc asa cum crezi tu, una e sa fii antreprenor si alta e sa fii angajat ca actualul ei iubit, care normal ca are mai mult timp pentru eahappy

| RAY a răspuns:

Sa o lasi in pace ca a fost o tarfa vorbea cu altul si era cu tine, ce sa mai vrei inapoi spune mersi ca ai scapat de ea, nu fii un catelus

| cristimihailov a răspuns:

Cauti alta mai buna... acum ai un reper.

Stiu, nu e raspunsul pe care il doreai, dar este cel corect.

Ai lovit-o. Si asta a inchis viitorul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce poti face? Sa o lasi in pace! Doar va faceti raul unul altuia. Batai si vorbe grele. Ce Doamne de relatie e asta? Sa iti vezi de drum si ea la fel. Nu va potriviti. Doar va bateti joc, mai mult tu.

| Justme79 a răspuns:

Buna violenta si lipsa de respect unul fata de celalalt isi spune cuvantul in relatia pe care ati avut-o, in mare parte din ceea ce am inteles, nu vreau sa judec pe nimeni pentru ca nu sunt in masura sa judec pe nimeni si nici nu am vreun drept sa o fac, dar pentru ca tu ai adresat o intrebare eu iti voi spune sincer punctul meu de vedere, cel mai bine este sa incerci pe cat posbil sa te linistesti stiu ca nu este usor deoarece cred ca e posibil sa fie inceputul unei mici depresi spun asta datorita faptului ca plangi samd cu, cat nu iti vei gasi linistea interioara si pe cea pshica cu atat o sa iti fie mai greu tu gandeste ca in mare masura totul a inceput de la micile voastre certuri si neintelegeri plus ca recunosti ca in mare parte tu ai fost cel care a indepartato de tine un om nu il poti readuce inapoi doar cu simple vorbe, in timp trebuie sa lasi sa vada ca te ai schimbat daca tu inca iti doresti sa fi cu ea dupa toate cele intamplate intre voi doii nu stiu sa iti spun mai multe ca este foarte usor sa dai un raspuns atata timp cat nu esti tu cel in situatia de fata sper sa fi mai bine si sa iti revi toate cele bune iti doreschappy