| Kinezuu a întrebat:

Viata de multe ori e grea mai ales dk esti si singur.De cele mai multe ori stau si ma intreb dc am atata ghinion in tot ceea ce fac.De prieteni ce sa zic in ziua de azi rar se mai gaseste unul adevarat apoape deloc dar nici nu m-ar interesa pentru ca am vz de cele mai multe ori lumea e perversa in ziua azi.In relatile cu fetele niciodata nu am avut o relatie(ca sa se inteleaga mai bine adica niciodata nu am stat cu o fata ca multi fac confuzia ca nu trebuie neaparat sa ai o relatie) sa zicem decat o asa zisa aventura dc zic asta pentru ca pe tipa respectiva am platito asta s-a intamplat mai demult. Experienta care am avut-o cu aceea tipa nu a fost cum imi doream eu sa fie din toate punctele de vedere.Am ajuns la o conculuzie dura nu se merita sa platesti o tipa ca sa iti satisfaca nevoile e cea mai mare prostie si m-am jurat ca nu mai mar tenta asta.Eu sunt adeptul relatilor seriose nu a aventurilor sa nu se inteleaga ca doresc casatorie ca multi fac confuzia asta cand zic ca vor o relatie seriosa e cea mai mare tampenie cei care cred ca o relatie serioasa inseamna casatorie da poate duce la casatorie, dupa parerea mea o relatie seriosa inseamna a fi iubit a iubi cu adevarat, a fi fidel ...mai pe scurt a se completa reciproc unul cu altul.Am 18 ani merg pe 19 si cum am zis viata mea nu a fost asa cum mi-am dorit sau cum o au altii la varsta mea.NU vreau sa mai aud tampenii de genul ai rabdare ca va aparea o fata in viata ta pentru ca asta e cea mai mare aberatie care o poate zice cineva. De exemplu cunosc pe cineva care a ajuns la 23 ani si e singur si nu are pe mine acum ce o sa mai ziceti cauta am cautat am avut numai intalniri esuate numere de telefon date degeaba de cele mai multe ori. Unele sau impacat cu fosti altele nu a mai raspuns la telefon nu stiu ce sa mai zic. Nu oi fi eu vreun fat frumos pretentile mele la o fata sunt sa arate cat de cat bine indiferent ce ati zice asta e realitatea majoritatea iti doresc o fata care sa arate bine nu neaparat poate sa fie vreun model dar nici una care sa zicem care nu iti incanta privirele happy. Cam asta e viata mea una trista credeti-ma ca as avea mult mai multe de povestit dar consider ca e bine atat

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am văzut niciun semn al întrebării în ce ai spus aici. Dar o iau ca pe o descărcare.Este trist ce spui aici.Şi este şi mai trist pentru că nu îţi dai seama că tot ce ţi se întâmplă nu e aşa de grav. Înţeleg că ţi-e greu singur.Dar faptul că nu ai nişte prieteni, o iubită,nişte persoane care să te înţeleagă nu face sfârşit de lume. În loc să îţi plângi singur de milă şi să te gândeşti cât de tristă e viaţa ta, mai bine treci la treabă. Trăieşte-o.Nu ai pe nimeni care să te înţeleagă? Nu-i nimic, te înţelegi singur.Nu ai găsit încă fata care să fie alături de tine? Nu-i nimic, adună-ţi forţele şi profită de cât eşti singur.Era o vorbă, nu te lua prea în serios. Învaţă să aştepţi.Ai doar 18, asta nu înseamnă că vei rămâne singur toată viaţa. Nu-ţi cer să fii optimist.Îţi cer să fii realist. Învaţă să fii tu cel care te ajută întotdeauna şi să nu te descurajezi în primul moment de singurătate.Vezi totul gri şi asta nu e bine.Ieşi să cunoşti noi oameni,fă ce îţi place, trăieşte viaţa şi persoanele pe care le vrei vor apărea fără să-ţi dai seama. Ţine mine, lucrurile pe care le doreşti cel mai mult vor apărea în momentele în care te aştepţi cel mai puţin. Baftă!

4 răspunsuri:
| IngerulSiDraculTau a răspuns:

Bun,am inteles in mare ca te simti fff singur si crezi ca doar tu ai probleme nu? daca as incepe sa iti spun cam cate am eu cred ca s-ar scrie sigur 5 romane lasa id-ul in priv si putem vrb daca vrei. mult noroc.

| ReeaAndreea a răspuns:

Hey. n.are rost sa fi suparat pentru ca esti singur. am mai vazut baieti ca tine care sunt foarte tristi pentru ca nu au iubita sau nu au mers niciodata lucrurile intre ei si o fata. dar pana la urma ce conteaza? viata e frumoasa asa cum e ea. si sti cum se spune in orice lucru rau e si un strop de bine. deci tine capul sus si bucura.te de viata ca doar una avemwinking>big grin

| quest_6999 a răspuns:

Vad ca te simti foarte singur,faza e ca si eu sunt in acceiasi situatie dar nu ma plang,aa da si apropo nimeni nu e singur (Parintii,Fratii,Surorii, Verii ) N-ai? ai putea sa iesi cu ei prin oras sa iti prezinte prietenii /prietenele lor, Ai 18 ani esti la liceu (cred ) iesi cu colegii pe afara /oras etc,cunoaste si pe prietenii lor,si eu sunt singur si nu am avut niciodata o prietena pana acum,si ce-i cu asta? am rabdare... Distreaza-te ma, nu mai dramatiza asa, Viata e frumoasa cu bune si cu rele...ti-as recomanda melodia Vescan-Fa-ti timp poate iti dai seama si tu ceva si nu o sa mai ai starea asta

| Joker1958 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic...depinde de fiecare icearca sa ai mai multa incredere in tine si sa nu te dai batut...iesi cu prietenii (mai ales in grup) roaga'ti prietenii sa iti prezinte fete sau incearca pe site'uri de matrimoniale happy baftawinking