| ravendem a întrebat:

Vin cu o problema ce ma framanta si nu ii gasesc raspuns.
Am avut o relatie cu o fata pe care am iubit-o foarte mult desi se comporta rece si indiferenta cu mine si avea multe defecte eu fiind o persoana pozitiva am vazut numai calitatile ei pe care i le spuneam zilnic! Nu exista zi sa nu ii fac o surpriza sa nu ii dau ceva din mine!

Imi spunea mereu ca eu sunt prea bun pentru ea, ca ea nu ma merita, ca am un suflet foarte bun si frumos si ca merit ce este mai bun.

Am inceput sa ne certam din faptul ca ea inca vorbea cu fostul cu care si lucra, nu se putea desparti sentimental de acea persoana.

Am crezut ca fiindu-i alaturi am sa o ajut sa treaca peste, am dat tot din mine, toate sentimentele.

Cumva si-a batut joc de sentimentele mele, dar eu in continuare o iubeam. Un om puternic vede bunul din oameni asa se zice.

Apoi a venit si despartirea, a spus ca nu poate trece peste unele vorbe ce i le-am spus.
Pentru ea nu a contat 100 chestii bune pe care i le-am facut, a contat doar acea greseala. Este orbita de acea greseala.

Intrebarea mea este cum poare un om sa isi indeparteze din viata ei oameni care tin la ea, oamenii buni!

Eu acum sunt cumva gol incerc sa fac lucruri si sa cunosc multa lume, dar nimic nu ma face sa zambesc cel putin nu acum!

Răspuns Câştigător
| Helpme99 a răspuns:

Din pacate legile universului nu functioneaza si cu femeile. Because *** logic.
Stii tu, daca vrei ceva cu adevarat, depui eforturi pentru a obtine acel ceva.
Faza asta nu functioneaza cu femeile.
Femeile vor baieti cu o viata completa. Tu prin gesturile tale i.ai aratat ca fara ea, tu nu esti complet. Iar femeile urasc acest lucru. Femeile vor barbati completi, nu incompleti.
Nu zic ca nu e frumos din partea ta. Ci ca ai facut lucruri bune cui si cand nu trebuia.
Barbatii "needy" sunt cei mas des lasati in friendzone. Nu e ca in basme cand printul vine si face toate eforturile si este vazut ca fiind un barbat minunat... nu!
Societatea iti baga in cap numai prostii. Nu exista basme in realitate.
Barbatii care trateaza femeia ca fiind deasupra lor, sunt respinsi in mod automat pentru ca masculinitatea este inexistenta. In astfel de cazuri, tu ca mascul ii transmiti femelei ca este mai puternica decat tine. Asta insemnand ca nu esti destul de puternic pentru a te recrea ca specie.

Barbatii care trateaza femeile CEL MULT in mod egal, sunt cei mai atragatori.
Nu.ti zic sa fii nesimtit, ci balansat.

Uita-te la golanasii din cartier, asa zisii "bad boys" cum pun mana pe toate fetitele care vor, si uite cum le trateaza. Acest tip de mascul arata putere, superioritate, lucru care este extrem de atractiv pentru fete.

Incearca sa fii mai nepasator si sa fii tu prioritatea in viata ta si lucrurile se vor schimba.
Eventual, vor muri dupa tinewinking
Sper ca am ajutat.

| caradanvers00 a răspuns (pentru Helpme99):

Imi place mult raspunsul tau si faptul ca tu crezi ca femeile trebuie tratate egal. Respect!

7 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Nu spune nimeni ca nu ai facut lucuri bune pentru ea, sau ca nu esti un om bun dar lasa-i pe alti sa te laude.Are ea multe defecte dar si tu mai mult ca sigur.
Gresala ta a fost ca te-ai chinuit sa faci eforturi in conditiile in care vedeai ca nu te vrea. Poate si ea a vrut sa incerce sa te iubeasca dar daca nu a putut asta e. Uneori nu poti sa faci doar ce e bine, ci mai faci si ce simti si te face fericit chiar daca stii ca gresesti.Dar dupa nu ai decat sa iti asumi si sa mergi mai departe.

| Emma30555 a răspuns:

Se întâmplă, uneori nu trebuie sa fi prea bun ci sa fi cum cere situația, dacă ea continua sa cocheteze cu fostul trebuia sa te impui, fii bun când e cazul dar dacă persoana greșește fii mai autoritar. Încearcă sa treci peste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

3 cuvinte, asa.sunt.Femeile.
Nu te mai chinui in astfel de mod cu nici una de acum incolo, daca te place asa cum esti bine, daca nu o lasi si treci la urmatoarea. Nu poti obliga sa stea lângã tine, oferind totul pentru binele ei, asa nu o sa te respecte si iubeascã nici una. Te vei trezi in suferinta de fiecare datã daca esti baiatul cel bun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Când cineva îți spune că ești prea bun pentru el/ea, deja e cazul să te îndepărtezi de acea persoană. Denotă o totală lipsă de încredere.
"Nimic nu mă face sa zâmbesc"Trist.Ți-ai concentrat toată energia asupra unei persoane pentru care valorai prea puțin.Nu mai repeta greșeala asta. Iubirea nu înseamnă dependență.
"Oamenii buni"Erai bun din punctul tău de vedere.Ea avea nevoie de mai mult, de ceva ce tu nu îi puteai oferi.Da, a greșit, dar nu pentru că a renunțat la tine, ci pentru că a făcut-o abia acum.Ar fi trebuit să se despartă mai repede de tine.

| Romanul86 a răspuns:

Rupe legătura cu ea!
Ei poate îi plăcea de tine dar ai fost prea disperat după ea.
Câtă iubire îți arată ea atâta să-i arăți și tu.

| Mimi4321 a răspuns:

Stiu..se intampla des. Tu ai facut tot ce ai putut, dar ea inca având sentimente pentru fostul iubit a rămas atașată de el. Totul trece cu timpul si poate ea va regreta mai tarziu ca nu a vazut acele lucruri bune pe care le-ai facut. Între timp sunt sigura ca o sa găsești pe cineva care o sa puna la fel de mult suflet și totul o sa fie bine.