| anonim_4396 a întrebat:

Voi baieti, care a fost evolutia voastra in a mentine sexul un timp lung, adica, cat rezistati in primele partide in pat si cat rezistati acum? Daca ar fi sa faceti o comparatie si ce metode ati folosit? Cum va tineti mai mult fara sa ejaculati?

2 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Nu am observat o diferenta poate pentru ca nu am avut o viata sexuala activa constant, au existat pauze. Personal primele 2 partide se duc repede, cam 5-10 minute fiecare, abia la a3-a ma tine mai mult, cam 30 minute, iar 4 nu am incercat pentru ca ma epuizez si adorm. Daca iei pauze de 10-15 secunde in care mai faci oral prelungesti fiecare partida, dar nu este eficient. Cred ca cel mai bine e sa inveti sa controlezi, dar eu inca n-am ajuns la nivelul ala.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut!

Cred ca depinde de la bărbat la bărbat, însă cred ca unele lucruri funcționează la majoritatea.

Cum a r fi sa te simți ok si relaxat, sa nu gândești pervers ci doar ca faci un lucru normal, sa iti controlezi ritmul respirației și emoțiile, poate chiar sa te masturbezi înainte, dar eu am reusit si fara sa ma masturbez, de altfel am reusit sa fac sex pentru prima dată atunci când eram virgin si sa nu ejaculez deși a durat 1 ora si jumatate, dar probabil faptul că eram nedormit, eram fumat plus ca cu tipa respectivă era abia a doua oară când ne vedeam, așa că alte skill-uri poate ar mai fi sa consumi ceva inainte, alcool dar nu foarte mult.

Succes!