| anonim_4396 a întrebat:

Voi ce alegeti prezervativul normal sau cel feminin?
care sunt cele mai bune?

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!
Cele mai bune sunt cele de la Durex, contează să fie de calitate, să nu fie expirate, etc.
Te pup!

| Pitzipoanca a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa inteleg ca nu cunosti diferenta intre cele normale si cele feminine? laughing
Ce te face sa spui ca cele de la Durex sunt cele mai bune?

| Seby90 a răspuns (pentru Pitzipoanca):

Este o tampita care spameaza, i-am facut report peste report. Sunt satul.

On-topic, nu am incercat diafragma... Din cate stiu se spala si se refoloseste, si nu protejeaza impotriva BTS-urilor. As merge pe mana clasicului prezervativ, presupun ca cu diafragma simti ceva mai mutla placere (?)

| Pitzipoanca a răspuns (pentru Seby90):

Nununu. Nu de diafragma vorbeam. Ci de prezervative feminine. Sunt mai lungi (vreo 18 cm parca), mult mai groase (mai groase decat cele ultra safe) si scartaie. Iti trebuie o tona de lubrifiant.
Uite o poza: http://forum.xcitefun.net/female-condom-demonstration-t18693.html
Diafragm nu as incerca, nu sunt exact genul care sa prefere patul pentru activitati... extrascolare, asa ca mi-ar fi teama sa nu dea ghinionul.

| Seby90 a răspuns (pentru Pitzipoanca):

Auci, m-am incurcat. Prefer metoda "clasica" pare a fi mai "safe".

| Demonull a răspuns:

DELOC! cel mai bine

| Pitzipoanca a răspuns:

Daca ar fi s-o iei pe panta "cum e mai sanatos", ar fi bine sa folosesti feminine.
Problema e ca nu am vazut in farmacii (pana acum).
Sunt mai groase, scartaie, e foarte important sa folosesti lubrifiant pe baza de apa. Se spune ca protejeaza mai bine impotriva bolilor cu transmitere sexuala. Asta e logic, au o baza mai larga, deci acopera mucoasa mai bine.
Alege ce preferi, dar eu nu as folosi prezervative feminine.

| bombonika18 a răspuns:

Mai bune sunt cele normale, dar nu stiu, mie nu-mi place senzatia pe care o ai cand folosesti prezervativul, prefer anticonceptionalelehappy

| emil11 a răspuns:

Cel mai bine este fara.Dar daca nu este posibil fara alege-l pe cel normal.

| crusssriss a răspuns:

Normal:*