| Silviu0792 a întrebat:

Voi ce parere aveti, e adevarat sau nu, citisem pe net ca daca ai o viata sexuala inexistenta si daca nu o faci de 2-3 ori pe luna poti suferi de boli de inima in timp si chiar asta ma pune pe ganduri, ma nelinisteste! Voi ce ziceti sunt doar mituri sau e un adevar?

16 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

In ritmul asta, multi ar fi fost morți dejalaughing Stai liniștit, sunt mituri.

| Silviu0792 explică (pentru AnemonaP):

Mai ales majoritatea care stau pe site-ul asta, asa e ai dreptate laughing)

| AnemonaP a răspuns (pentru Silviu0792):

Ei, eu nu ma plang laughing hahah

| Silviu0792 explică (pentru AnemonaP):

Imi dau seama, ce usor e sa fii femeie in secolul asta

| AnemonaP a răspuns (pentru Silviu0792):

Nu prea e usor, măcar la capitolul asta e mai ok, in rest nu prealaughing)

| ania a răspuns:

Nu, nu e adevarat poti sa fii virgin pana la adanci batranete fara nici o problema.

| Silviu0792 explică (pentru ania):

Multumesc pentru raspuns, stiti daca poti foote daca esti impreuna cu o fata de 5-6 ani dar nu ai acte, gen nu ai fost la oficiul de stare civila >) sa nu se comita un pacat in fata domnulului zic si eu

| Emilian65 a răspuns:

Sunt doar mituri.

| ForeverAlone97 a răspuns:

Nu stiu ce sa spun. Eu înlocuiesc viata sexuala cu drumuri lungi(Austria, Germania)

| Silviu0792 explică (pentru ForeverAlone97):

Eu vorbeam din alt punct de vedere daca iti afecteaza sanatatea sau nu abstinenta

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru Silviu0792):

Afecteaza

| Silviu0792 explică (pentru ForeverAlone97):

Vai mortisorii nostri ce ne asteapta atunci pe compensate pana ne tremura mana pe lingura de la ciorpa

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru Silviu0792):

Exact. Lucru manual forever

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Daca te masturbezi, nu! Am citit si eu niste studii, insa cele mai detaliate vorbesc despre sex sau lucrul manual! Chill out, ca nu mori din cauza sexului! Cum crezu ca rezista calugarii si cei 80% de barbati in general? Ca o sa-ti fie bine sau nu, asta e alta treaba, dar sanatatea nu fizica nu va fi afectata!

| Silviu0792 explică (pentru FilosofulDepresiv2022):

Iar vrei sa postezi in Eistein ai rabdare sa te apuce asa si 30 de ani ca ce usor e sa vorbesti, tu inca nu ai prins *** la poola si vorbesti fara sa cunosti

| Cheo0S a răspuns:

Undeva intre.
Tu nu te intrebi pe ce fel de oameni a fost facut studiul asta? Adica au fost perfect sanatosi din toate pct de vedere si au murit mai repede numai pentru ca nu au avut o viata sexuala activa?

Sexul nu e necesar pentru supravietuire.
E doar un moft, te poate frustra uneori ca nu ai acces la desert dar supravietuiesti si fara el.
La fel si daca te indopi cu tot ce apuci se poate sa ti faci rau singur.
Nu stiu daca ai inteles unde bat, sunt destule studii care confirma ca si prea mult sex strica intr-un fel sau altul.