| nobody_9468 a întrebat:

Voi din ce"n" motive va certa-ti cu iubitii/iubitele?

Răspuns Câştigător
| stresu a răspuns:

Nu ne certam ca ne e lene; mai bine facem orice altcevathinking

13 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, oooo pai :daca spune ca ma suna la o anumita ora si ma suna mai tarziu, atunci ma cert cu el, daca nu ii raspund la telefon se enerveaza si ne certamhee hee, daca mai iasa cu prietenii si sta cam mult cu ei, ma iau repede de elhee hee. etc... certuri sunt in orice relatie si noi ne mai certam asa din toate tampeniile, dar daca acum ne certam, nu dureaza mult si ne impacam, azi ma cert cu el, maine ma cheama sa ne intalnim ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic si nici nu ne reprosam unu la altul. Avem asa in general o relatie foarte frumoasa, ca e putin el cam gelos si posesiv si eu ma supar repede si exagerez uneori, dar trecem cu bine peste toate.
Oricum desi ne mai certam, important e ca ne iubim, asta conteaza. Certurile mai condimenteaza relatia dar nici nu exageram.
Chiar... in ulimul timp nu prea ne-am mai certat delochappy.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Măi nu ştiu ce-am făcut eu dar eu n-am izbutit să mă cert cu nicio fată până acum. Ah, că au fost discuţii calme şi civilizate în contradictoriu, asta e altă poveste dar certuri?! Nu.
Mi se pare stupid cu "S" mare să te cerţi cu iubita/iubitul pentru că a ieşit nu-ştiu-unde cu prietenele/prietenii, pentru că nu ţi-a răspuns la telefon sau alte motive de-a dreptul puerile.
De ce oare nu pleacă bărbaţii de la premizele de la care plec eu: Nu a auzit telefonul, se simte foarte bine acolo cu prietenele - o să vină ea, pe ăla îl ştie de 4 ani şi nu s-au mai văzut de un an şi e ok să schimbe cuvinte mai multe de "salut! pa!", etc. etc.
Şi de ce oare femeile nu pleacă de la premize omeneşti de genul: "poate e pe budă/cu căştile pe urechi/în bar de nu a auzit telefonul", "au şi oamenii chestii de discutat care nu mă privesc", "aia i-a fost colegă de servici/şcoală/facultate, se ştiu de ani buni", etc. etc.
Nici dacă mă prind că mă înşeală nu mă cert. Vorbesc frumos şi închei relaţia pe cale amiabilă.
Eu sunt şi acum bun prieten cu fostele şi nu pot să pricep de ce atunci când te desparţi trebuie neapărat să o faci cu scandal şi strigături.

Dar... na... oi fi eu mai naşpa.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Ne 'certam' din motive stupide, ca de obicei avem pareri toootal diferite!

| Alisa a răspuns:

Noi nu ne-am certat niciodata, si nici nu o vom face. Desi uneori avem pareri diferite inecrcam sa vorbim si sa gasim o solutie buna pentru amandoi, sau daca sunt unele contraziceri, tot asa, vorbim frumos, fara tipete, jigniri sau mai stiu eu ce prostii. El este mai calm decat mine, pot sa spun foarte calm, eu sunt mai saritoare, etc, dar tot nu ma cert cu el, ca tot eu as suferi. Asa ca mai bine vorbim. Am avut o singura data o neintelegere si s-a rezolvat, dar fara certuri. Suntem oameni civilizati, nu traim in jungla.
Numai bine!

| Vizitiul a răspuns:

Haide mai! Suntem la balamuc? Eu nu ma cert, daca ceva nu-mi convine ii spun pe cale amiabila, nu incep sa zbier, vorbesc constant si omogen, fara modificari de tonalitate. Minciuna, infidelitatea, sunt cele doua motive care m-ar impinge sa-i aduc reprosuri. Repet, eu nu ma cert!

| VodkaCoca a răspuns:

Nu ne certam de la motive stupide, ne spunem ce ne deranjeaza unul la altul si incercam sa nu mai facem acceasi greseala, dar un motiv din care ne certam mai des este gelozia mea, am incredere in el, dar nu in fetele din preajma lui, si am mereu frica de al pierde, incerc sa ma mai abtin uneori dar nu reusesc mereu, de exemplu intr'o sambata ne'am certat in club ca mie mi se parea ca se uita la una care dansa laughing, si bine ca doar mi se parea nu il vazusem eu sa se uite la aia dar aveam impresia si ma apucase pe mine crizele de gelozie laughing, de atunci mergem mai rar in club ca de obicei in club apar certurile noastre ca gelozia e mare laughing, el doar cand vede un anumit motiv real atunci e gelos, de exemplu m-a pus sa'mi schimb nr pentru ca ma mai suna fostul meu si se ruga de mine sa ne impacam laughing, si chiar daca eu ori nu ii raspundeam ori ii ziceam la fostul ca nu etc, pe el il deranja si mi-am schimbat nr, aa si ne mai certam de ca imi zice ca ne vedeam la o anumita ora vine sa ma ia si saracu ma mai asteapta jum de ora laughing), oricum am incercat sa nu mai ajung tarziu acum cand imi zice ca a ajuns deja cobor, ca il deranjeaza foarte tare.hee hee.

| paramore a răspuns:

Aoleeeeeeeeeeeeeeulaughingsuper intrebarea, dar dk stau sa iti spun toate motivele nu mai termin pn diseara, oriqm cel mai des e din cauza ca adoarme cu tel in mana si eu nu stiu cf si trebuie sa ast o gramada, ba nu spune ca iese afara, chipurile uitarolling eyessi aflu de la altcineva, are glume proaste in program, kateodata vb gura fara elsmug dar ne impacam imediat, si eu il iubesc asa cum e, ca nici eu nu sunt mai bunadevilrecunoscblushing

| Ana a răspuns:

Din gelozie cel mai des big grin

| Ruxyana a răspuns:

Ceauhee hee
faina intrebarehee hee
pai. din toate motivele existentehee hee gelozii, parintii, soramealaughing, si cel mai important ne certam din prea multa iubirehee hee:X:Xdar ne trece in 30 de min ca nu putem tine mai mult supararealaughinghee hee:X:X

| d33a_9154 a răspuns:

Sun foarte geloasa asa ca daca l-as vedea cu o fata sau sa-l sune o fata as face ca trenu in gara. Atunci cand iubesti persoana de langa tine faci orice pentru ea si nimic si nimeni nu poate sta impotriva iubiri poate sa fie toata lumea importiva lor ei daca se iubesc asta e cel mai important.Asa cred eu. Sper sa te ajute.Succes

| davidutzu a răspuns:

Sincer sa fiu nu prea ma ''cert''. dar cand se intampla se intampla din cauza ca avem opinii diferite sau... o singura data s-a intamplat sa cred ca ea flirteaza cu altu, dar nu i-am zis, am tacut dar de fapt m-am inselathee hee

| JokKer a răspuns:

Din cauza fumatului la ani fragili... nu se comporta frumos cu mine.

Răspuns utilizator avertizat