| هوراس a întrebat:

Voi la cat credeti ca e cel mai bine pentru o fata/baiat sa isi inceapa viata sexuala? eu cred ca la 16-17 ani thinking voi?

49 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Recomandat ar fi dupa 18 ani dar decizia apartine fiecaruia, fiecare si o incepe cand vrea

| DNSK a răspuns:

Cand esti pregatit fizic si psihic

| nesuferit a răspuns:

Tio incepi cand vrei, nu exista un etalon

| Azµre a răspuns:

De la 18 ani în sus!

| h3r a răspuns:

Sunt atâtea întrebări în genul ăsta, pe care le-ai văzut și stii deja părerea multora dintre noi, dar așa îți place ție să sâcăi. Să nu mai vorbim că cel mai probabil ai 16 ani și vrei să treci la atac.

| هوراس explică (pentru h3r):

In primul rand daca vi aici si iti dai cu parerea mai bine nu te bagawinking nu imi pasa ce crezi asa ca mai bine taci si vezi-ti de treaba ta, cu toate ca nimanui nu ii pasa de ce crezi tu :*

| h3r a răspuns (pentru هوراس):

Deci am avut dreptate.

| هوراس explică (pentru h3r):

Da ba ai avut dreptate! traim periculos tragand concluzii, nici nu ma cunosti numa zici "fi atent la asta are min. 16 ani"... invata sa cunosti pe cineva dupa criticawinking

| DNSK a răspuns (pentru هوراس):

Ai pus o intrebare, ai primit raspuns. daca nu primeai niciunul, o posta-i o data. cum e bine cu voi, copii? asa ca nu mai fii tu betmen si lasa omul sa-si spuna pct de vedere. e TPU prietene, iti reamintesc

| h3r a răspuns (pentru هوراس):

Bine, atunci esti o copilă de cartier.
Mă, e chiar atât de greu să verifici alte întrebări?

| h3r a răspuns (pentru هوراس):

Apropo, am zis maxim 16 ani nu minim.

| h3r a răspuns (pentru DNSK):

Lasă, ea să fie sănătoasă...

| هوراس explică (pentru h3r):

Ea... este de fapt un elwinking

| هوراس explică (pentru h3r):

Ba care e problema ta ca am pus o intrebare raised eyebrows? ti-am dat in cap?

| هوراس explică (pentru DNSK):

Da ai dreptate, dar nu sunt chiar copil big grin

| هوراس explică (pentru h3r):

Fac 18 in iulie asa ca te rog frumos, inainte sa incepi cu criticile, cunoaste-ma big grin

| h3r a răspuns (pentru هوراس):

Bine bă, băiatule de cartier laughing

| Xtadelo a răspuns:

17-18.

| FadetoBlack a răspuns:

La 10 ani, şi te-ai rezolvat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai indicat este după 18 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
După 18-20 de ani este normal să şi-oînceapă.
Te pup!

| Raiiiisa a răspuns:

Dupa parerea mea, este foarte urat ca cineva sa-si programeze inceperea vietii sexuale.
Se face atunci cand te simti pregatita si cand ai un partener pentru care, chiar simti ceva.
Indicat ar fi dupa 16 ani, nu la 13, 14 anihappy

| HaLoGeNNN a răspuns:

Ceai ma? Aia se incepe de la 18 ani in sus.

| AleXisAleXis a răspuns:

Nu este o data anume.
Se poate incepe si la 15 dar si la 30 de ani.
Atunci cand acea persoana este pregatita fizic si psihic isi incepe viata sexuala.
In ziua de azi sunt multi curiosi si multe curioase care cred ca au dat de paradis la 13 ani dar ele nici sa lege 2 cuvinte nu stiu.
Cand esti pregit/a incepe`o fara ezitare dar sa nu uiti de protectie.

| irrumator30 a răspuns:

Eu cred ca peste 18 ani.

| Cocîrlăndosu a răspuns:

Cum adică? Vrei să spui că la 16 minus 17 ani e bine să începi viaţa sexuală? Păi la -1 ani nici nu eşti născut!

| BibiIVI0IX a răspuns (pentru Cocîrlăndosu):

Vroia să spună, pe la 16 sau 17 ani (16-17).

| هوراس explică (pentru BibiIVI0IX):

Lasa-l pe saracu', nu vezi ca ii habarnist? oh go on

| KnowEverything a răspuns:

La 2 ani daca se poate laughing Ce intrebari penibile... Voi va uitati in oglinda dimineata? laughing

| هوراس explică (pentru KnowEverything):

Da ba pe tine cinea te-a pus sa raspunzi la intrebare? raised eyebrows

| pisicutza2191 a răspuns (pentru هوراس):

Cu mine vorbesti?

| KnowEverything a răspuns (pentru هوراس):

TPU. Raspund cum vreau la ce intrebare vreau. CLAR?

| هوراس explică (pentru KnowEverything):

Neclarwinking

| هوراس explică (pentru pisicutza2191):

Nu big grin

| TuRneR01 a răspuns:

Ce mai indicata varsta este 18 ani. Dar poti sa ti-o incepi si mai devreme si mai tarziu. O incepi in momentul in care esti pregatita atat pshihic cat si fizic

| Radu_Bogdan_Ionut_1990 a răspuns:

Sincer... viata sexuala se poate incepe, din punctul meu de vedere, dupa varsta de 17 ani(nu neaparat la acea varsta). Dar, tot dupa mine, cei care nu au inceput-o pana la 20-21 ani, au problema.

| Alexaaxc a răspuns:

Atunci cand se simte pregatit si a gasit persoana "potrivita". Parerea mea e ca prima data trebuie sa fie ceva de neuitat

| Caddyi a răspuns:

Pe la 60 de ani, atunci e cel mai bine pentru ca devii un monstru in pat! laughing)))))

| amalia025 a răspuns:

Depinde, cand aceea persoana se v-a simti pregatita atunci se v-a intampla. Nu exista o varsta anume, dar nici nu sunt de acord sa iti incepi viata sexuala pe la 13 ani cum am vazut in cateva cazuri, cand esti pregatit si gata. Pa!

| generator20 a răspuns:

Ma oricand vrei dar baiatu poate sa inceapa putin de la 13 ani dar fetele mai pe la 14 cam asa dar mai oricand vrei tu

| generator20 a răspuns:

Pana la urma baiatu decide laughing

| MaAarYa a răspuns:

Eu cred ca de la 18. sau cand crezi ca iubesti cu adevarat un baiat si te merita

| Cristi2YO a răspuns:

Pana in 13 ani, deci grabeste te, serios!

| AndreutaDeea a răspuns:

Când atât fata cât și băiatul sunt pregătiți! :* Te pup! :*

| Modric a răspuns:

La 12 ani e indicat.

| alexicafarafrica a răspuns:

Dupa casatorie

| Acoco a răspuns:

In mod normal ar fi dupa 16 ani. De cele mai multe ori baietii isi incep viata sexuala mai devreme. Nu exista o varsta anume, fiecare decide pentru el! :*

| pisicutza2191 a răspuns:

Momentu potrivit este atunci cand nu mai poti, si nu mai ai rabdarelaughing

| alebarimflo a răspuns:

La minim 16 anihappy