| Anonim0246O a întrebat:

Voi pune două întrebări, cine poate răspunde la ambele mulțumesc frumos...

De obicei menstruația mea durează 5 zile. De data asta au fost 3 zile normale, si o zi cu foarte puțin sânge. Ar trebui sa ma îngrijorez?

Nu am luat niciodată anticoncepționale, știu ca ele se iau din prima zi de menstruație. Am vrut sa le iau luna asta dar nu am fost acasă. Nu le mai pot lua acum dacă deja este a 4-a zi de menstruație, si deja s-a si terminat, nu? Sau daca îmi puteți recomanda alte anticoncepționale care se pot lua după menstruație, daca există...

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la medic nu te lua dupa sfaturile altora, medicul ginecolog te stie are istoricul tau la el trebuie sa mergi sa te consulte.Nu lua anticonceptionale sau alte medicamente fara recomandarea medicului specialist

| Anonim0246O explică (pentru CristiDinBucuresti):

Stau intr-o casa cu o familie foarte încuiată mintal și toxică, a fost un miracol data trecută ca am reușit sa merg la ginecolog. A fost prima si ultima data. De asta încerc să găsesc aici sfaturi

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Anonim0246O):

Off, nasol, dar trebuie sa faci cumva sa ajungi la medic, medicamentele au multe reactii adverse si la farmacie fara reteta de la medic nu le poti cumpara, roaga pe cineva matusa verisoara sa mearga cu tine la ginecolog, ce varsta ai? Daca ai 18 ani poti merge singură

| dullcat a răspuns:

Buna.De ce e nevoie sa apelezi la anticonceptionale? E mai usor sa folosesti protectie si sa nu-ti mai bati capul.In felul acesta nici la ginecolog nu e nevoie sa mergi, punandu-te rau cu familia.

| Anonim0246O explică (pentru dullcat):

Bună, mersi de sugestie. Nu mai am nevoie. Era o situație complicată, o relație toxică în care el nu accepta sa facem protejat si nici pastile nu mă lăsa sa iau, eu voiam sa le iau pe ascuns de aia ziceam daca le pot lua mai târziu. Dar acum nu imi mai trebuie, e totul bine