| flaviusss a întrebat:

Vorbesc cu o fata de aproximativ 3 luni. EU am 19 ani iar ea 16. Ne separa o distanta de 40 km insa nu asta e problema. La inceput vorbeam cu ea la telefon si prin mesaje ore in sir, ma suna ii raspundeam, o sunam imi raspundea. Acum de vreo 1 saptamana parca simt ca s-a schimbat ceva la ea: cand o sun nu raspunde, ma suna dupa 1 ora asa si zice ca nu aude telefonul ca are de lucru, vb cu ea cam 2-3 min si imi zice ca merge sa faca dus, sau ca mananca, sau e obosita si ma suna ea imediat,,, insa nu ma suna...cam 80% din cazuri nu suna, si cand o intreb de ce nu a sunat a zis ca a uitat. Inainte ma suna mai mereu, dadea mesaje...iar acum s-a racit parca. Cand ii dau mesaj nu imi raspunde, ci foarte greu dupa ceva timp. Inca ceva ne vedem cam 1 data la saptamana si atunci cand doarme la pretenasa ca asa nu vrea sa ma duc la ea ca e rusine de maicasa zice. Nustiu ce sa fac? Sa ii dau paci un timp? Sa nu o mai caut, sa vad daca ma cauta ea? Se simte in vocea ei ca s-a schimbat ceva. aaa si inca ceva : Acum vreo 3 saptamani nu mi-a mai raspuns la telefon, measje timp de 2 zile, si i-am zis sa o terminam, iar cand a vazut mesaju sa o terminam m-a sunat ea imd inapoi si a zis ca nu a putut raspunde si nu vrea sa imi zica de ce.am iertato insa acum nu stiu ce sa cred.De exemplu peste 3 saptamani sunt invitat la o nunta si i-am zis ca sa o duc cu mine si imi zice ca nustie tot schimba subiectu, insa ma intreaba ca daca nu vine cu cine ma duc? ca sa ma duc singur? ce sa fac? ce ziceti? va multumesc!

Răspuns Câştigător
| LDDy a răspuns:

Iti pierzi timpul, asta faci.
Vrea atentie, atata tot, la 16 ani cata minte crezi ca poate avea?
Te freaca cum are chef, scuza-ma ca sunt asa directa, dar asa e. Cel putin asta inteleg din ceea ce zici.
Cauta-ti pe altcineva..sau las-o balta cu actuala, nu se merita.happy

14 răspunsuri:
| papusica987 a răspuns:

Hey buna.
eu zic sa nu o mai cauti un timp, sa vada si ea cum e.
probabil ii place de altcineva si din cauza asta s-a cam departat de tine.
daca te cauta ea si e ca inainte e ok. daca nu asta e nu are ost sa pierzi timpul aiurea.
in legatura cu nunta (poate nu o lasa ai ei si ii e rusine sa iti spuna) sau cine stie...
:*

| flaviusss explică:

Nustiu ce sa zic, de exemplu azi m-a sunat cand s-a trezit pe la 11, am vb 2 minute cu ea si a zis ca merge sa faca baie si ma suna cand termina. M-a sunat dupa 2 ore si ceva cand a ajuns la dansuri ( ea marti si vineri are cursuri de dans) si atunci mi-a zis cf? si atat, si a zis ca nu mai poate vb ca incep dansurile, 2 minute am vb si atunci. A zis ca ma suna cand are pauza la dansuri. Nu a sunat, a sunat dupa vreo 3 ore dupa ce a ajuns acasa si atunci mergea la practica. Acuma am vb cu ea peste 5 min straight face, si i-am zis de nunta ca ce facem? ca e peste 3 saptamani si a zis ca nustie, nu crede ca o lasa. Si am intrebat-o ca nu vrei tu sa vi cu mine? si a zis ca nu, iar apoi a zis ca a ajuns la practica si nu mai poate vorbi, si vorbim mai diseara. Habar nu am ce sa cred. Voi ce ziceti? sad

| aanny a răspuns (pentru flaviusss):

Ori ii place de altcineva ori parintii i-au interzis sa se mai intalneasca cu tine.te-as sfatui sa incerci sa-i cunosti parintii sa discuti cu ei sa te placa dar mai inainte de toate incearca sa o descosi sau sa afli ceva de la prietenele ei daca nu cumva e cu altul.sau spune-i naibii in fata...tu fatuta te iubesc nu pricepi? zi daca mai vrei sa fi impreuna cu mine daca nu spune-mi sa stiu...thinking ea te evita da nu stiu sigur de ce. daca vrei sa afli fa pe batman si inspecteaza laughing daca as fi in oras cu tine te-as ajuta dar sorry :* succes

| flaviusss explică (pentru aanny):

Nu mai, gata happy...am vb cu ea de dimineata si am intrebat-o de ce se comporta asa si evita sa raspunda zicea ca nustie si din astea...si i-am spus ca o las in pace nu o mai caut si o zis ca bine. Nu mai o caut, dupa par disperat si nu vreau. Asta e, viata merge inainte happy

p.s: de unde sti ca nu suntem din acelasi oras? laughing

| aanny a răspuns (pentru flaviusss):

Cluj?laughingbig grin

| flaviusss explică (pentru aanny):

Aproape big grin laughing)
Arad

| flaviusss explică:

Nu e asa usor sa ii dau papucii pentru ca tine la ea. Insa ar mai fii un lucru ce nu l-am mentionat. De 3 luni de cand vorbesc cu ea niciodata nu i-am zis daca vrea sa fim impreuna. Sa fie asta problema?

| papusica987 a răspuns (pentru flaviusss):

Aaaaaaa pai atunci problema e alta.
voi nu sunteti impreuna deci chiar nu e obligata sa te sune, sa iti dea mesaje...
sunteti doar amici, chiar daca inainte va intelegeati mai bine.
las`o poate si-a gasit vreun iubit si nu mai are timp sa vb cu tine.
incearca sa nu o mai cauti.
daca te cauta ea e bine daca nu, nu are rost sa mai insisti.

| flaviusss explică:

Multumesc pentru sfaturi. M-am despartit de ea, am vb frumos cu ea si gata. Se intelegea din comportamentu ei ca nu mai vrea.

| aanny a răspuns:

Buna:* pot fi doua probleme:
1.parintii
2.un nou iubit(desi tine la tine tu cum esti departe de ea cand e cu celalalt uita sau se simte vinovata cand isi aminteste si de aia incearca sa te evite)
totusi eu as zice sa o lasi putin pana te suna ea nu mai fi asa insistent pana te suna ea si fa cumva sa va intalniti si atunci vorbiti deschis, ca sa-ti spuna verde-nfata ce s-a intamplat.
cu nunta thinking fa-o geloasa si spune-i ca mergi cu o alta fata, poate o sa fie geloasa si o sa vina cu tine si dupa petrecere aveti timp sa discutati happy bafta

| flaviusss explică (pentru aanny):

De exemplu si azi m-a sunat cand s-a trezit pe la 11 si ceva, am vb cu ea 2 minute si a zis ca merge sa faca baie si ma suna cand termina. M-a sunat dupa 2 ore cand a ajuns la dansuri ( ea face dansuri, marti si vineri are cursurile de dans), si a zis cf? atat, si apoi mi-a zis ca nu mai poate vb ca incepe dansurile si ma suna cand are pauza ( 2 min am vb si atunci )...a terminat dansurile la ora 4 si nici macar acum nu a sunat sau sa dea un mesaj...habar nu am ce sa fac? Daca o sun poate par disperat. straight face

| Kitybush a răspuns:

E greu de raspuns, dar toate fetele fac asta doar atunci cand sunt descoperite gen mama sa, tatal sau.Cam asa se intampla, dar mai exista si posibilitatea de a nu mai vrea sa fie cu tine si ii e teama sa iti spuna.

| Drawings a răspuns:

Acelasi lucru mi s-a intamplat si mie, aproximativ. Incearca sa discutati fata in fata treaba asta si sa vezi de ce se poarta asa, a devenit mai distanta probabil ca nu mai tine la tine ca la inceput, dar totusi obisnuinta nu o lasa sa accepte despartirea de ea, se pare ca nici ea nu stie ce vrea, nu stiu daca intelegi exact ce vreau sa spun, oricum cel mai bine ii sa discutati, iar daca te iubeste si tu inca o mai iubesti continuati, daca nu nu are rost sa suferiti, treceti mai departe sad.

| dulaul a răspuns:

Laso in pace un timp si daca nu te va mai suna inseamna ca s-a plictisit de o relatie la distanta si ca nu o mai preocupi sau ca are un orietene care locueste in aproprierea ei. Insa cel mai bine ar fi sai dai papuci.