| Anxiousy a întrebat:

Cei care nu stiu despre ce este vorba va rog cititi intrebarea precedenta link : http://www.tpu.ro/......a-timp-si/

Iubita mea aseara si-a cerut scuze a zis daca o iert si am iertat-o cu conditia sa nu se mai repete, si azi la 1 am sunat-o sa vad ce face si a zis ca se uita la tv si ca ma suna dupa ce se termina, este ora 9 si nu m-a sunat si am sunat-o eu si am aflat ca este afara cu fetele si i-am zis sa ma lase in pace ca m-am saturat de cate ori isi da cuvantul si doar ma minte (si-a dat cuvantul ei ca azi ne intalnim daca are timp, nu ne-am mai vazut demult)
Acum se distreaza cu fetele o doare undeva si diseara ajunge acasa si imi da smsuri ca ii pare rau si nu mai am chef nimic nu merit nimic din toate astea nu merit indiferenta ei, ma doare si pe mine am si eu un suflet, am 17 ani sunt baiat si plang foarte mult ca o iubesc mult si nu se merita, ma fac de ras scriind asta dar vreau sfaturi de la voi ce sa fac sa nu sufar si ce sa ii spun ei, nu mai pot. :((

7 răspunsuri:
| Sabrina25 a răspuns:

Uite,nu.i frumos ceea ce face ea, deloc.Am si eu o amica care face poate chiar mai rau cu prietenul ei.EL cade mereu de prost. ea ii spune tot felul de minciuni. Ca e lovita ca ii e rau, ca e la urgente, si ea ori se saruta cu altul in timpul asta, ori face altceva banal.Gen,nu are chef de el. Poate prietena ta s.a saturat oarecum de tine, sau intr.un mod mai frumos spus, poate vrea si ea un timp pe care sa.l petreaca doar cu prietenele ei. Toti avem novoie de asta la un moment dat.Dar avand in vedere ca nu va.ti vazut de ceva vreme, mi se pare corect sa iti acorde timp si tie. Daca vrei sa te desparti de ea sau nu, e numai decizia ta.Gandeste.te in primul rand cum va fi de acum in colo viata ta. Poate fi mai buna.Asta e sigur.Mai rea..hmm si mai rea poate fi, dar raul trebuie taiat de la radacina. Daca nu mai poti continua cu ea stiind ca isi repeta greselile, propune.i o pauza. Timp in care sa vezi cum e fara ea, sa.ti pui ordine in ganduri poate sa te distantezi oarecum.Pana cand ramai fara sentimente.Nu trai cu gandul ca nu vei mai putea trece peste, nu e adevarat, gandeste.te ca nu cred ca vrei sa iti traiesti tot restul vietii in minciuna si promisiuni desarte.Sunt si persoane care au si copii si tot se iubeau si s.au despartit.Gandeste pozitiv, si mereu la ceea ce e mai bine pentru tine happy

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Off mai mai. spune-i direct ca daca mai face o singura data o faza ca acum sa nu te mai caute ca s-a termina.tu intre timp iesi cu amicii tai ai grija de tine si sa mai plange..sunt si alte fete care sigur vor sa fii cu ele.arunca un ochi in jur, s-ar putea sa iti placa altele

| Anxiousy explică (pentru AnnaSpiritualRavishment):

Citeste noua mea intrebare te rog sad

| LostInBubble a răspuns:

big hug Nu trebuie sa suferi. Tu nu ai gresit cu nimic. Incearca sa o uiti. Nu mai vorbi cu ea si las-o.
Daca face asa ceva inseamna ca nu te merita si ca nu te iubeste cu adevarat. Daca te iubea, statea cu tine de dimineata pana apunea soarele.
Desparte-te de ea. Stiu ca doare si te vei simti singur si ranit un timp, dar iti va trece, promit. Vei trece peste asta si atunci vei fi fericit ca ai pus punct relatiei.
Nu trebuie sa lasi pe nimeni sa te raneasca, nu are nimeni dreptul sa faca asta!
Ca sa o uiti, poti incepe prin a nu mai iesi cu ea. Sterge-i numarul, iesi cu prietenii tai, citeste, distreaza-te. Du-te calatoreste prin tara, dormi la prietenii tai, si incearca sa te indragostesti de o fata frumoasa, draguta care ar face orice pentru tine.
Totul e posibil, nu-ti fa rau cu mana ta.
Va fi bine!

| Emma112 a răspuns:

Hey! :*
Dupa cate am citit, fata asta chiar nu te merita. Adica, daca te-ar fi iubit, nu ar fi facut asa ceva; nu iesea mereu cu fetele in loc sa va vedeti voi.
Chiar daca e greu, las-o in pace, nu o mai suna, fii indiferent. Probabil ca ea isi bate joc stiind ca o iubesti, dar mai e si alta varianta: poate nu mai vrea sa fiti impreuna si nu stie cum sa-ti spuna, de teama sa nu te raneasca.
Incearca sa vorbesti cu ea, si chiar daca iti este greu, renunta la aceasta relatie!
Eu zic ca dupa despartire vei suferi vreo 2-3 luni pana ce o uiti dar daca continui sa stai cu ea, vei suferi mereu fiindca nu-ti da atentie.
Numai bine happy!

| Emma112 a răspuns:

Aaa si de acum fereste-te de genul asta de fete. Si eu cunosc cazuri din astea, si culmea: nu inteleg cum se pot indragosti nebuneste baietii de viperele astea oh go on

| gabi1203 a răspuns:

Doar tu esti de vina pentru ca inca ii permiti sa se comporte asa cu tine.Pentru ea e foarte convenabil asa,esti roata de rezerva.Dar,dorinta prea mare ca sa fie cu tine nu are,fiindca daca tinea cat de cat la tine, facea tot posibilul sa va intalniti, mai ales ca nu v-ati vazut de ceva timp.E doar decizia ta daca mai vrei sa continui sa iti faci singur rau, dar parerea mea este sa te incurajezi tu pe tine, gandindu-te ca meriti mult mai mult de atat.Bafta