| BenedixAnita a întrebat:

Vreau o parere despre reactia partenerului! Un sfat un ajutor! Pentru ca imi da mereu tendinta caci eu am probleme psihice! Desi intuitia mea stie exact cum sta treaba! Nu pot sa adorm am prea multe ganduri!
Dar ma tot intreb cum de ai venit tu in dimineata asta asa dupa toate cele intamplate! Tot ma intreb de ce mai ai tu nevoie de mine cand tu consideri ca eu imi bat joc de tine ca asta nu inteleg!

## Da nu ar fi mai bine sa te pui sa dormi sa te odihnesti putin căci imediat ie 5, Si despre asta putem sa vorbim dacă vrei cand ne intalnim!

A doua zi
La asta m-am referit cand te-am intrebat daca poti sa imi spui!
La care mi ai raspuns: mananc acum!
Ca apoi sa spui da nu ti-am spus ieri cand m-ai intrebat cum de am venit asa fara sa stii nimic caci am venit sa te vad!
Cand eu m-am referit strict La singura intrebate pusa l! De ce mai ai tu nevoie de mine cand tu consideri ca Eu imi bat joc de tine! nu are logica pentru mine!
Sa nu te superi pe mine dar azi m-am simtit nu nasol ce foarte foarte nasol!

##Stiu!

Ai venit fara macar sa imi dai un sarut pe obraz!

##Miai mai spus asta si acolo!
Stiu lucru asta!

Teai pus jos tiam adus de baut si am spus ca imi termin lucru ca apoi sa stau si eu linistita

##Stiu!

Inainte de astea te-am intrebat daca vi la o tigara cu mine ca nu imi place singura si mi-ai spus ca ai fumat mai inainte! ok am
mers singura nu a fost nimic!

##Stiu!
Trebuie sa recapitulezi tot ce sa intimlpat?

A doua oara cand am fost agitata team chemat cu mine la o tigara dar am iesit si te-am chemat ca nu-mi place singura imi era urat!
Ca apoi sa spui ca te scot in frig ok!

##Stiu foarte bine ce s-a intamplat!
Trebuie sa recapitulezi tot ce sa intimlpat?

Nu trebuie sa recapitulez daca tot sti lucrurile astea ti se parnormal?
Stiu stiu stiu si iar stiu dar raspunsurile care voiam sa stiu nu doresti sa le spui! E ok iti accept decizia!

##Poti terog sa spui ce ai de spus nu sa mi le insiri pe toate?

Nu am mai insirat nimic!
Iti accept decizia de a nu-mi raspunde e ok si asa iti accept si cuvintele spuse ca inşir totul desi sti tot ce s-a intamplat ok si asta! singurul lucru ce ma doare e ca ai curajul sa-mi raspunzi asa dar e ok si asta!
Si faptul ca raspunzi doar stric la ce vrei tu imi demonstreaza si asta ceva
Dar accept si asta!

##Da ce vrei sa-ti raspund cand tu tot scrii nu te mai opresti!

Le sti pe toate si ai si un raspuns dar nu esti obligat sa raspunzi!

##Si cand suntem in preuna nu ma intrebi lucrurile astea!
De ce nu ma intrebi cand ne vedem?

Eu cred ca te-am intrebat un singur lucru referitor la intrebarea de dimineata si mi-ai dat raspunsul: acum mananc!
Lucrurile astea s-au intamplat astazi si le-am spus si in față! ai scris si tu mai sus miai mai spus asta si acolo!

##Si cand te-am intrebat la ce intrebare te referi ce ai zis?

Dupa raspunsul dat mi-a fost de ajuns! Acuma mananc ca apoi sa spui dar nu ti-am zis ieri...

##Bine
Nb.

Frumos!
Mulțumesc!

##Ai chef sa scrii romane?

Asta se numeste deja batjocura!
Este o nesimțire!

##Sau cei baiu?

Dar e bine!
Nu este nici un bai!

##Bine
Nb!

Iti mulţumesc pentru toate cele intamplate astazi!
Ar trebui putin sa te gandesti dar e bine!
Asta inseamna sati bati joc de om!

##Da mai poti Repeta lucrurile astea?

Mulțumesc!
Din suflet!
Pt toate raspunsurile date!

##Sau tu nu te poti opri din scris?
Noapte bună!

Respect din partea mea!

##Mulţumesc!

Nu am sati inteleg niciodata reactia asta a ta! Este si v-a ramane ca un Fulger de durere in inima mea! De data asta m-am simtit ca un pflasture! Pacat ca nu am bagat la cap ceea ce tu mi-ai explicat!

##Da tu chiar ai chef de cearta sau ce?
Dupa ce îti termini scopul de de scris te rog sa-mi scrii caci ai terminat!

Daca te rog din suflet si poti sami accepti decizia de a pastra distanta o perioada putin mai lunga de trei zilei in legatura cu mine in orice fel m-as bucura!

## ok ie decizia ta!

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

N-am inteles o iota!
O insiruire fara sens, ca nu stim cine ce a spus...

Ma rog, un lucur este clar: cand apar certurile si neintelegerile intre voi, inseamna ca relatia este pe rupte si nu mai merita sa va faceti zile fripte.

In dragostea adevarat NU se cer pauze niciodata, asta fiind clar, pe cineva il doare-n fund de relatie si vrea sa fie lasat in pace, de aceea cere "distanta" in relatia aproape terminata.

Mergi inainte fetita, ca relatia asta s-a terminat!

| BenedixAnita explică (pentru Violleta2022):

Imi pare rau ca nu are un inteles anume! Tot ceea ce e scris cu (## )este vorba despre el! Faptul ca poate sa vorbeasca asa este pentru mine de neconceput! Nu pot sa constientizez faptul ca un om poate dupa 6 ani de zile sa se comporte asa! Am ajuns sa vorbim si sa constientizam ca suntem dependenti unul de altul si ca ne facem mai mult rau dupa azi pe maine nu ne putem desparte însărcinate respectul si cei 7 ani nu am uitat iar el vorbeste ca si cu un obiect de unica folosinta si nu inteleg cum poate un om sa se manifeste in asa fel decat daca exista ura rautate si nesimtire! I spun ce ma doare si spune ca stie apoi ca i le insir apoi ca am chef de Romane ca am chef de cearta dar el intre timp nu a raspuns la absolut nici o intrebare care i-a fost adresata si eu numesc asta batjocura! Practic a facut cea vrut din conversație! O insusire fara sens doar ca sa evite raspunsul si sa duca toata discutia in eroare!

| Violleta2022 a răspuns (pentru BenedixAnita):

Chiar nu vad nici o dependenta aici, dimpotriva, doar sicanare si rautate, de parca nu va mai suferiti.
pare ca el te manipuleaza cum rea si tu accepti ca prostuta tot ce-ti cere el, in bataie de joc.
Un sfat sanatos venit de la o femeie matura: scapa de gunoiul asta, ca nu-i barbatul pe care ti l-ai dori pe viata, fiindca asta nu are cum sa te faca fericita.

| BenedixAnita explică (pentru Violleta2022):

Mulțumesc din suflet ca mi-ati confirmat ceea ce eu am constientizat dar mi-a fost greu de acceptat! Din pacate am suferit si am iubit mai presus de orice chiar si de mine insumi si am fost 100% obsedata de el iar cu timpul mi-a fost mila pentru faptul ca a ajuns in strada fara un acoperis fara o bucata de paine si am lasat de la mine doar ca sa nu trec cu vederea peste greutatile omului deși totul s-a intamplat din cauza lui! Sunt un om cu inima de aur si sunt calcata de multe ori pe cap! Nu mananc eu ca sa aiba cel de langa mine, iar eu cu credinta mea in Dumnezeu am zis ca nu las omul la greu si am tot sperat ca il voi putea ajuta sa se schimbe si sa meraga pe drumul cel bun in viata dar eu nu mai am forta sa duc doi saci in spate si incerc sa ma retrag dar nu dureaza 2 zile si da buzna peste mine chiar daca l-am scos de 3 sau 4 ori afara! Stie ca l-am iubit si l-am apreciat ca pe ochii mei din cap si de asta a profitat! Insa Karma isi face treaba! Mulțumesc ca m-ati inteles si mi-ati confirmat din punctul dumneavoastra de vedere ce fel de om e!

| Violleta2022 a răspuns (pentru BenedixAnita):

Niciodata sa nu accepti sa fii manipulata si vinovata cand un mojic incearca sa te puna jos, sau sa te faca vinovata de toate lipsurile lor.
Renunta imediat la o asemenea relatie toxica si cauta-ti un barbat normal si placut, care sa te iubeasca si sa te respecte, ca nu merita pentru nimic in lume sa suferi alaturi de oameni manipulatori, care te injosesc si te tin sub papuc, facandu-te sa te simti vinovata de toate frustrarile lui personale.

| BenedixAnita explică (pentru Violleta2022):

Mulțumesc frumos de sfatul acordat! Sti cum se spune ca iubirea orbeste omul! Pana nu m-am ars si nu mi-a dat fire albe in cap am tot sperat si am visat, pentru ca speranta moare ultima! Dar in al 13-lea ceas am reusit sa las tot ce-mi face rau si sa ma bucur ca incet incet cu pasi marunti merg tot mai sus spre fericire! Desi a trecut doar o zi si nu mi-a respectat decizia de a ma lasa in pace am reusit cu brio sa nu reactionez la nici un mesaj cu o indiferenta imensa si un sentiment de bine căci insfarsit fac ceea ce e corect si bine pentru mine! Mulțumesc si apreciez faptul ca totusi cineva si-a spus parerea deși e greu sa spui ceva cand nu sti povestea! Dar din cuvintele scrise de un om iti dai seama din care categorie de oameni face parte! Mulțumesc inca o data Violetta ca desi nu ne cunoastem miai acordat din timpul tau si tiai spus parerea! Apreciez mult lucrul acesta si iti mulțumesc!

| vasileparnaie a răspuns:

Recomand un dictionar ca nici tu si nici el nu stiu daca puteti scrie un cuvant corect gramatical

| BenedixAnita explică (pentru vasileparnaie):

Domnule Vasile v-a mulțumesc cu sinceritate pentru cuvintele spuse si nu v-a contrazic dar Dumneavoastra nu aveti de unde sa stiti ca sunt Romanca si sunt mandra de asta si faptul ca sunt tanara si stabilita de peste 20 de ani in alta tara si vorbesc 2 limbi consecutiv nu cred ca sunteti in măsură sa judecatati fara sa cunoasteti situatia! Apreciez si va mulțumesc pentru sfat!

| vasileparnaie a răspuns (pentru BenedixAnita):

Cam toata lumea stie sa vorbeasca 2 limbi consecutiv doamna Anita, apreciez ca de data asta ai gresit doar un cuvant ''judecatati'' deci ai luat sfatul meu la inima >3