| Maria9400 a întrebat:

Vreau să las aici un mic sfat ..pentru ca am mai văzut întrebări pe TPU aici, și chiar eu am trecut printr-o experiență foarte dureroasă. Stați departe de turci. cu mâna pe inimă vă zic ca am trăit într-o lună cel mai mare calvar din viața mea. 4 din 7 zile erau perfecte restul erau pline de gelozie și cuvinte urate. La început totul a fost perfect, apoi încet încet au început geloziile. Brusc nu mai aveam voie să urmăresc pe nimeni nici pe Facebook nici Instagram, nu mai aveam voie să merg la sală de sport, deși am renunțat și am îndepărtat toate motivele astea nu a fost de ajuns. Mereu eram făcută ca femeie ușoară, un câine ce aleargă după bărbați. Vă zic ca eu eram la început să îmi deschid o afacere, mi-am creat pe Facebook o pagină și am realizat o mică reclamă cu numărul de telefon ( mereu mi se spunea ca acea reclamă e de fațadă și ca eu doar îmi distribui numărul pentru bărbați ) s-a ales praful și de visele mele. Un om un turc …m-a făcut din om neom într-o lună de zile. bun apoi aveam tot felul de condiții cum ca ar trebui sa imi schimb numărul de telefon, ca ar trebui să scriu la Instagram numele lui, cat și la Facebook la biografie, ca să vadă toată lumea ca el e în viața mea (astea au fost picăturile ce au umplut paharul ) el mereu zicea ca el mă vrea pentru eternitate, și ca sunt doar a lui. Ei bine am refuzat sa fac asta, m-am ales la urma cu blesteme. și cu mesaje în care spunea ca se v-a ruga la Dumnezeu sa nu mă ierte pentru ca m-am jucat cu tinerețea lui.
deși eu nu m-am jucat, îmi plăcea, credeam ca suntem suflete pereche. (am mai explicat odată situația aici pe TPU )
Dar nu sunt genul de femeie să fiu controlată.
Ei bine, stați desparte de turci. am trăit un calvar timp de o lună.
acum sper să îmi revin
Nu doresc nimănui să treacă prin ce am trecut eu.
nici daca e ultimii bărbați de pe lume. stați departe de ei.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Gelozia este o boala mentala urata, care-i prezenta la toate popoarele pamantului, nu doar la turci!
Nu te tinea nimeni legata de turcul ala, de ce naiba nu ai rupt imediat relatia?

| Maria9400 explică (pentru Violleta2022):

Când ești îndrăgostit?‍♀️ nu vezi defecte într-un om.
Am încercat mereu să văd partea bună a lucrurilor, până când nu am mai putut.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Maria9400):

"4 din 7 zile erau perfecte restul erau pline de gelozie și cuvinte urate."

Imposibil sa nu vezi uratenia si gelozia dintr-o relatie, mai ales ca aproape jumatate din saptamana era asa.

| ValentinMihai78 a răspuns:

Ai pus o întrebare la începutul lunii aprilie anul curent, despre o părere despre o relație cu un turc. Să înțeleg că erai în relație și vroiai să ști dacă toți turcii sunt cu probleme sau ce?

| MihaiMB a răspuns:

Îmi pare rău de experiența prin care ai trecut, dar până la urmă nu contează din ce țară este omul cu care ai o relație, fiecare pădure are uscăciunile ei. Nu toți turci pot fi răi, la fel cum nici românii nu suntem cu toți răi, depinde de persoană.