| diana_4803 a întrebat:

Vreau sa stiu daca sunt insarcinata?
Am avut ultima menstruatie in 7 februarie. In 7 martie am avut un contact sexual neprotejat.Azi e 16 martie si ieri am facut un test de sarcina care a iesit negativ.Am febra 37, 2.

Răspuns Câştigător
| otypa a răspuns:

Sincer nu stiu cum sa-ti raspund la intrebarea asta dar dupa parerea mea m-as duce la un medic ginecolog. ia-ti inima in dinti si fugi la medic chiar daca iti este rusine.si mie imi este recunosc dar tot ma duc cand am vreo problema.asa ca succes

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca ala a fost singurul contact sexual, e puin probabil sa fii insarcinata. Oricum, testul de sarcina e facut prea repede, dar nici ginecologul nu te poate ajuta la 9 zile de la o posibila conceptie. Du-te totusi la ginecolog, el va sti cum sa te indrume.

| kitiku a răspuns:

Ai facut prea devreme testul, mai incearca peste 2-3 zile. nu cred ca esti insarcinata.

| vulpe a răspuns:

Cel mai bun raspuns il vei afla de doctorul ginecolog.