| RamonR a întrebat:

Vreau sa uit o fata... problema e ca suntem colegi de clasa ( pe a8-a) si e cam greu. Cum as putea sa fac asta?

9 răspunsuri:
| Madayna a răspuns:

O sa intri la liceu si o sa-ti fie mai usor sa o uiti, o sa cunosti fete noi.

| DaveMustaine a răspuns:

Si eu vreau sa uit un baiat la care tin foarte mult.Stii...e o vorba "N-a fost sa fie''. Cu timpul ranile se vindeca si apare uitarea. Capu' sus! Daca e vorba de prima dragoste...e clar n-o uiti niciodata, dar sa stii ca se poate trece peste. C'est la vie!

| Ely_Elisa_Ely_1994 a răspuns:

Nu o mai bagi in seama nu mai te iuti la ea nu mai vorbesti cu ea etc sper ca te-am ajutat

| SorinTudor a răspuns:

Cauta-ti alta fata care sa te ajute sa o uiti pe asta

| neutrino a răspuns:

Problema ta este destul de grava, nu ai cum sa-ti uiti nici colegii, dar nici colegele dragute. Incearca si muta-te in prima banca, astfel incat in timpul orelor sa nu vezi decat tabla.

| Zenithf a răspuns:

Gaseste-ti alte ocupatii, sa-ti tina mintea ocupata. Una dintre cele mai importante este scoala, ce vei face, unde te vei duce?

| agent0007 a răspuns:

man... faza e ca fetele is cam complicate dar daca vrei so uiti e foarte usor, eu ma chinui de ceva timp dar daca nu mai stai pe langa ea o sa vezi ca nici daca vrei nu iti mai e gandu la ea laughing) incearca sa iti ocupi timpul cu ceva distractiv gen Metin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti poti ocupa timpul cu altceva decat sa te gandesti la fata respectiva. Cand vei intra la liceu va fi altceva, vei cunoaste si alte fete. Dar eu consider ca esti prea mic, ca sa ai astfel de preocupari, gen sa "uiti" o fata. Examenele finale de la clasa a 8 a sunt convinsa ca te va face sa o uiti. Mult succes.

| everythingwillbeokayx3 a răspuns:

Totul se vindeca cu timpul.