| AlinaEremya a întrebat:

Zi rea TPU, pentru mine! Doare, doare chiar foarte tare, e prima mea relatie si stiti voi cum este! Va rog frumos sa cititi tot! Cel mai mare excroc cu care am fost timp de 4 luni m-a inselat chiar ieri cu o prietena din clasa! Nu mai pot plang de mor! Nu mai am chef sa mai merg in ultimile zile de scoala,nu vreau sa il mai vad,insa IL IUBESC ENORM! nu mai pot credeti-ma!

Deci sa incepem povestea: De cand il cunosc pana la momentul de fata numai vorbe dulci i-am zis gen:,, Te iubesc mai mult decat orice pe lumea asta",, Zaharul si mierea sunt sarate fata de tine". Acum s-a ajuns la suferinta! L-am intrebat cu ce i-am gresit, fac orice sa repar. El:,, Iesi caine" mi-a spus. Am simtit ca si cum mi-ar fi infipt cineva sabia in inima! si numai cand imi amintesc. Apoi ies pe la 6 ieri afara si era cu una de brat. M-a durut enorm! Sufar. I-am mai trimis un mesaj pe facebook gen:,, Draga ti-ai batut joc de sufletul meu, alta ca mine care sa te aiba la inima adanc nu mai gasesti! Alta fata ai gasit,nu ma intereseaza,nu sunt geloasa, dar si ea va suferii pe urma mea, dar tine minte, ca mine ea nu va fi"

Apoi a spus:,, Du-te-n (aia a mamei) ma cunosti de 4 luni si nu ti-ai dat seama ca eu profit de femei?" Apoi mi-a picat fata! Mor, sufar! In fiecare zi ii dadeam felicitari cu poezii compuse de mine! Sambata trecuta i-am cumparat un tricou ca astazi e ziua lui, dar... nu mai am ce face.

Intrebari: 1.Cum sa fac sa nu mai sufar? ((

2. Fiind prima relatie, cat va dura suferinta enorma? 3. Cum sa il uit?

Multumesc frumos! apreciez munca voastra cu o funda!

P.S : Am 17 ani.

Răspuns Câştigător
| poliku a răspuns:

Sincer as vrea sa am si eu o prietena asa dulce ca tine.Din cate ai povestit esti foarte de treaba dar nu sunt aici sa flirtez asa ca zi baiatului sa treaca pe la mine sa vedem daca mai vorbeste asalaughingPai sa nu mai suferi ar trebui sa iti gasesti pe altcineva care stie sa te aprecieze si sa iti ofere si el la randul lui ce ii oferi si tu si cu timpul va trece... faptul ca e prima relatie ar trebui sa iti ridice putin moralul deoarece mai sunt altii care stau la coada si tu ai toata viata inaintehappy

4 răspunsuri:
| greyhound a răspuns:

Nu-mi dau seama daca incerci sa te descarci sau chiar vrei un raspuns la intrebari, la care oricum nu se poate respunde.

| UngUrU777 a răspuns:

Pai gaseste pe altu sa te consoleze si sa-ti aline suferinta! Nu-i cujmpara nimic nu merita nu te strofoca pentru el!

| Gαηαmα a răspuns:

Ce om...gandeste-te ca nu a existat si ca nu e prima ta dragoste, gandeste-te ce rau ti-a facut, nu meritastraight face o sa gasesti pe cineva care sa te aprecieze, ai grija data viitoare si sa nu ai foarte multa incredere in toata lumea, ca urma urmei se dovedesc a fi...straight face si nu e foarte mult 4 luni, desi da poate ajungi sa iubesti, gandeste-te poate era si mai rau.Nu te merita, el s-a facut de rahat, nu tu ca vezi doamne a vorbit ca un mare porc.Nu-i mai scrie mesaje si lasa-l,o sa gasesti pe cineva care sa fie cum iti doresti, o sa te iubesca, s-ar putea sa mai dai peste dinastia, ai grija, vezi mai bine cine tine cu adevarat la tine.Gaseste-ti ocupatii, iesi cu prietene in prezenta carora te simti bine, asculta ce iti place si suferinta si durerea trece, il vei uita

| anastasia9 a răspuns:

Eu sunt mai mare ca tine cu un an kiss dar o sa vezi ca vei trece in viata prin multe obstacole, oameni sunt rai nu numai baieti in general si fetele prietena ta uite ce iti face, dar nu ma mira, te inteleg si eu am trecut printr-o asa prietenie, in fine.e dabea prima relatie o sa vezi k o sa mai ai prieteni iubiti pana o sa ajungi la o relatie definitiva. 4luni, dar gandeste-te ca alti au iubite de 5-6-7 ani si le lasa pentru una de-o zi eu am o prietena care a fost parasita dupa 5 ani..nu te mai gandi fa-ti de lucru ocupa-ti timpul cu orice altceva iesi cu fetele, prietenii e greu dar o sa uiti totu e sa ai tu bunavointa si sa vrei iti doresc mult succes pupii