| Gospodina a întrebat:

Zi rea TPU, pentru mine! Doare, doare chiar foarte tare, e prima mea relatie si stiti voi cum este crying! Va rog frumos sa cititi tot! Cel mai mare excroc cu care am fost timp de 4 luni m-a inselat chiar ieri cu o prietena din clasa! Nu mai pot plang de mor! Nu mai am chef sa mai merg in ultimile zile de scoala,nu vreau sa il mai vad,insa IL IUBESC ENORM! crying crying crying nu mai pot credeti-ma!
Deci sa incepem povestea: De cand il cunosc pana la momentul de fata numai vorbe dulci i-am zis gen:,, Te iubesc mai mult decat orice pe lumea asta",, Zaharul si mierea sunt sarate fata de tine". Acum s-a ajuns la suferinta! L-am intrebat cu ce i-am gresit, fac orice sa repar. El:,, Iesi caine" mi-a spus. Am simtit ca si cum mi-ar fi infipt cineva sabia in inima! crying si numai cand imi amintesc. Apoi ies pe la 6 ieri afara si era cu una de brat. M-a durut enorm! Sufar. I-am mai trimis un mesaj pe facebook gen:,, Draga ti-ai batut joc de sufletul meu, alta ca mine care sa te aiba la inima adanc nu mai gasesti! Alta fata ai gasit,nu ma intereseaza,nu sunt geloasa, dar si ea va suferii pe urma mea, dar tine minte, ca mine ea nu va fi"
Apoi a spus:,, Du-te-n (aia a mamei) ma cunosti de 4 luni si nu ti-ai dat seama ca eu profit de femei?" Apoi mi-a picat fata! Mor, sufar!
Intrebari: 1.Cum sa fac sa nu mai sufar? crying((
2. Fiind prima relatie, cat va dura suferinta enorma? 3. Cum sa il uit?

Multumesc frumos! apreciez munca voastra cu o funda! sad
P.S : Am 17 ani.

Răspuns Câştigător
| VladGH a răspuns:

Vai imi pare rau pentru tine, sunt o multime de oameni care cad in aceste situatii si oricum toti trec peste. Daca el este indiferent de tine, nu merita sa ii mai spui ca alta ca tine nu va gasi, va trece timpul si isi va da seama singur. Tu, nu trebuie sa te injosesti in modul asta, nu trebuie sa ii arati ca il iubesti asa de enorm ca-ci el prinde la curaj si isi bate joc de suferinta ta. Inteleg ca nu este usor sa uiti tot dar nici toata viata nu poti trai cu gindul la dinsul. Nu merita sa suferi atit, mergi inainte cu viata, vei vedea ca te asteapta mult mai bun in viata asta.

6 răspunsuri:
| Fridăm a răspuns:

E cam nasoală treaba, dar din moment ce doar a profitat de tine, nu merită suferinţa ta. Cel mai bine ar fi să'ţi ocupi timpul cu alte activităţi, să'ţi concentrezi gândurile pe altceva, aşa încât să nu'ţi mai fugă spre el. Ignoră'l, nu mai vorbi deloc cu el, că îi dai satisfacţie. Arată'i că nu mai contează pentru tine, chiar dacă nu e aşa, te va ajuta şi pe tine să'l uiţi.

| GigiMenta a răspuns:

E trist..si mai ales ca e prima relatie, crede-ma astfel de oameni nu merita iubiti nici macar nu ar trebui sa ii rostesti numele, poti sa iti umplii timpul cu alte activitati care iti plac pana o sa gasesti persoana potrivita si o sa uiti definitiv happy si crede`ma ca exista o persoana potrivita pentru fiecare dintre noi. O sa fie bine

| SisMusic a răspuns:

1)Cum sa fa sa nu mai sufar?
Simplu cauta alt prieten(nu iubit)de preferabil unul foarte apropiat caruia sa i te destainui, astfel o sa iti usurezi inima de toate sentimentele rele(sau macar o parte)!
Incearca sa iesi cat mai mult cu prietenii tai si incearca sa te distrezi cat mai mult o sa uiti imediat de el!

2)Fiind prima relatie cat va dura suferinta?
Asta depinde de tine cat o sa il mai tii in inema ta! De acum incearca sa iti asculti si constiinta nu doar inima. Iubirea e ca justitia, OARBA!

3)Cum sa il uit?
Cum ti-am spus mai sus la un suc cu prieteni prin parc sau la o plimbare gasesteti un hobby care sa iti ocupe timpul si sa te faca sa uiti de el(ceva care sa iti placa)!
Bafta in continuare!winking

| NeaPopa a răspuns:

Ca sa nu mai suferi implica-te in alta relatie cum zice si zicala homeopatica "Cui cu cui se scoate", suferinta enorma s-ar putea sa dureze mai ales daca nu te implici in altceva, stiu din experienta, il poti uita greu dar incercand sa nu te mai gandesti la el e cel mai simplu! Multa Bafta!

| tioan a răspuns:

Daca o sa tot iti bati capul cu el, o sa dureze o gramada...Pur si simplu indreapta-ti atentia in alta parte si o sa uiti de el treptat

| Seraphh a răspuns:

Nu are rost sa suferi. Chiar daca ai pus sentimente la mijloc, s-a terminat. Daca suferi, nimeni nu o sa schimbe trecutul si o sa-l faca pe placul tau.

Accepta situatia, e prima ta relatie. zambeste happy ai capatat experienta, ti-ai dat seama ca exista si astfel de specii. Viata merge inainte, vei mai avea "n" relatii, vei capata si mai multa experienta, pana la un punct cand vei sti ce sa faci si cu cine sa umbli.

Ca sa-ti treaca, simplu nu te mai gandi la asta. cu cat o faci mai mult, cu atat iti aduci aminte si te apuca supararea.

Fie vorba intre noi, voi femeile aveti atuuri mai bune pentru a profita, nu barbatii laughing. poti incerca.

Sper ca te-am ajutat