| conrob a întrebat:

A venit momentul sa joc cu cartile pe fata, stau in banca cu unul pe care nu il suport, dar am nevoie de el, e treaba mea la ce, si mai am inca vreo 3 colegi care tot la fel, trebuie s-a cam fac ce zice colegul pentru ca el ma apara in caz ca se ia cineva de mine, odata i-am dat unuia un pumn din cauza ca el ne intarata dar ce sa zic si ala s-a luat de mine, dar totusi colegul meu a intervenit, deci putem spune ca e si de treaba,unul dintre colegi imi spune ca miros urat,la clasa mea nu prea se invata,as vrea sa ma transfer la alt profil dar tot in liceul acesta dar tot dau de un prost pe care nu-l suport, serios acum, daca ii spui cuiva te ia de prost adica daca ii spui unui profesor nu rezolva nimic, daca te duci la director toti or sa te creada un pampalau, am si eu prietena, chiar asa sa ma fac de ras? daca te bati, iar nu e bine ca intri in probleme, daca as fi mai mic le-as spune profesorilor, dar acum ce pot face? vreau sa ma transfer la alt liceu in principal ca se invata mai bine si ma ajuta mai mult profilul acela, dar ai mei nu cred ca o sa inteleaga si o sa-mi zica sa raman la liceul asta dar sa schimb doar profilul daca vreau, ceea ce tot nu e bine pentru ca am zis si acolo dau de cineva care ma enerveaza si da, peste tot dai de prosti, dar e personal si nu pot sa zic chiar tot ce am eu cu el, si nu mai pot sa mai suport, simt ca ma consum aiurea daca mai stau in liceul asta, daca ma mut totul e bine, cel putin asta vreaueu, credeti ca niste parinti intelegatori ar intelege si m-ar muta? mai ales ca nu e prea departe scoala, deci nu inteleg care ar fi problema, si tot nu scap daca raman in liceul asta nici de prostii din clasa mea deci tot bullshit e, si daca o sa spuneti ca si acolo o sa dau, acolo o sa-mi rezolv eu problemele si acolo se invata mai bine, deci n-are treaba, eu daca as fi parinte as intelege si l-as muta mai ales ca incearca sa invete pentru academia de politie! Voi ce ati face in locul meu? credeti ca o sa ma transfere? ce ati face in locul parintilor mei? credeti-ma nu sunt nebun dar nu mai pot am si eu sentimente daca eu vreau sa fac asta, chiar vreau, mai bine sa dau eu cu capul dincauza mea decat din cauza altora! ce sa fac sa raman in liceul asta sa ma bat pana o sa ma exmatriculeze, ca tot o sa fiu prins sau sa fiu de rasul scolii ca le spun profesorilor? si sa rada si prietena mea de mine? adica totusi ca fata sa te uiti la un baiat care ia bataie sau care e luat la misto parca nu prea suna bine!

1 răspuns:
| Borhifr a răspuns:

Spunele adevarul parintilor tai si te ajuta ei sa gasesti o solutie.