| Chelvin a întrebat:

AJUTOR! Miercuri am examen la matematica si nu stiu nimic!
La scoala am facut exerciti dar azi am fost la un coleg si avea o carte cu modele de evaluare nationala, si e cu totul diferit!
Nu stiu nimic!
Ce ma fac?:l

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

In viata fiecare avem nevoie de diverse examene, dupa care trebuie sa vedem exact cum si unde stam, adica unde ne este locul real in societate. Acum ti-a venit si randul tau. Multa bafta!

29 răspunsuri:
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Lasa, mai exista si la toamna...

| Duucu a răspuns:

Ce înseamnă "nimic pentru tine"? Ai reuși să faci subiectul 1?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai ce sa faci. Nu poti invata matematica in ultima zi de examen. Ca sa stii matematica ca lumea trebuie sa lucrezi mult. Daca tu n-ai lucrat nimic, n-ai de unde sa stii, e clar. Incearca sa-ti scoti o varianta de pe net, care s-a dat in anii trecuti sa vezi cum arata subiectele. Succes!

Răspuns utilizator avertizat
| 16Gabriela a răspuns:

Pai felicitari straight face, nu sunt rea cu tine dar ce vrei sa iti facem? Trebuia sa inveti de mult timp nu in ultimele zile iti amintesti ca dai examen. Totusi ai putea in astea cateva zile sa inveti foarte foarte foarte mult si poate iei nota 6.

| Serban_Andra_1999 a răspuns:

Cum a fost? te-ai descurcat?

| Chelvin explică (pentru Serban_Andra_1999):

5.05 la romana, 6.05 la matematica happy

| Tutuianu_Razvan_1999 a răspuns:

Eu am invatat tot anul si acum ma relaxez happy

| Revendicated a răspuns:

Hey,Mai bine te-ai pune cu burta pe carte, examenul este foarte important pentru viitorul tau, la revedere.

| Dorueraluat a răspuns:

Nu te supara, dar tu ai putin creier in capul ala sau esti chiar asa de? Frate cum in ultimele 2 zile sa realizezi ca nu sti nimic? Ai auzit de PROFESOR de matematica in particular? Doamne fereste. Nu stiu fratilor cum unii pot fi asa pampalai.

| Chelvin explică (pentru Dorueraluat):

Pampalau..esti putin prost, invat bine doar ca nu imi place matematica. Nu o suport.
Mai bine nu scriai...

| Dorueraluat a răspuns (pentru Chelvin):

Esti penibil. Daca nu o suporti accepta nota 2 sau cat se da din oficiu, de ce mai vi atunci cu intrebari din astea? Dupa 4 ani de pregatire pentru examen te trezesti in ultima zi. Parintii tai stiu ce copil au la casa?

| Skylimit a răspuns (pentru Dorueraluat):

Da frate sunt complet de acord frate cu tine frate rolling on the floor

| yoana98 a răspuns:

In loc sa pui intrebari aici mai bine ai pune mana sa mai inveti o formula, doua. Fara suparare dar nu stiu cum ai putut sta 4 ani de zile fara sa inveti.

| lau23 a răspuns:

Daca vrei sa iei o nota mai buna invata formulele daca stii sa faci o expresie functie si ceva pe la formule posibil sa iei un 6-7 linistit

| anonim_4396 a răspuns (pentru lau23):

Da,cred si eu ca daca stii 3 formule iei un 7 linistit laughing. 7 iau aia mai buni, tu cred ca ai glumit.

| 123Stefy456 a răspuns:

Scuze...nu am nimic cu tine, dar m-ai enervat! Pai mai copilu' lu' Dumnezeu, tu stii cat se munceste pentru o nota mare. Nu doar la matematica, ci la oricare alt examen. Daca ai ajuns in situatia asta inseamna ca esti inconstient. In loc sa te lauzi pe net, mai bine ai pune odata mana pe carte ca nu stiu cum sa iti zic, da' daca stai atat pe net, nu cred ca te incanta munca grea. Peste ani te visezi intr-un birou, nu? Cu asistenti care sa iti aduca ceaiu' si cafeaua, nu? Mi-e rusibe, daca asta este generatia care ne va reprezenta in ani de zile. Nu ai demnitatea sa taci din gura si sa iti rezolvi problema, pentru ca nu cred ca s-a trezit constiinta ta din somnul cel de moarte. Cred ca nu mai stiai ce subiect de discutie sa incepi, sau ca sa mai faci. Metodele simple sunt de obicei cele necurate. Daca ai noroc o sa copiezi si o sa iei un 5. Asta chiar nu ma intereseaza. Dar ar trebui sa iti fie rusine. Cred ce habar n-ai ce inseamna sa inveti cu adevarat Un asemenea examen nu se lasa pe ultima noapte. Dupa cum am zis, mi-e rusine cu noua generatie. Putini sunt elevii cu adevarat perseverenti. Restul s-au pierdut in nebunia tehnologiei si a maturizarii fragede. Maturizati-va dragii mei! Beti, fumati, drogati-va, casatoriti-va... Peste ani se va vedea cat de daunator este acest comportament.

Revenind la problema ta... nu prea mai ai ce sa faci, dar iti sugerez sa nu te axezi pe subiectele grele. Invata sa faci subiectul I perfect, desenul de la partea a II-a si problema de clasa a III-a. Daca poti mai mult, bravo tie. Succes, oricum!

| anonim_4396 a răspuns (pentru 123Stefy456):

Subiectele mai "delicate" fac diferenta. Daca se duce cu gandul sa copieze ca sa ia un cinci amarat, n-a facut nimic.

| Corina2590 a răspuns:

Ai probleme mari! Din pacate nu stiu ce mai poti salva in nici doua zile! Sincer eu iti sugerez sa iti faci rugaciunea seara! Poate te ajuta divinitatea! Repeta ce stii deja si daca poti incearca sa mai inveti ceva! Bafta

| Dorueraluat a răspuns (pentru Corina2590):

Tu te auzi fatuca? Auzi acolo ca il ajuta divinitatea rolling on the floor) DA FRATE DUMNEZEU O SA II BAGE MATEMATICA IN CAP PESTE NOAPTE.

| Corina2590 a răspuns (pentru Dorueraluat):

Ma refer sa aiba noroc sa copieze sau sa ii pice ce stie nu sa invete peste noapte... ce logica ai si tu.laughing

| Dorueraluat a răspuns (pentru Corina2590):

Eu am inteles ca daca te rogi la Dumnezo iei nota mare la examen lol =)

| Corina2590 a răspuns (pentru Dorueraluat):

Ce bine ar fi fost laughing) Stai linistit se mai intampla tongue

| BOGOIFLORY a răspuns:

Ai incredere in tine, incearca sa descarci cateva teste din anii anteriori si rezolvandu-le sa-ti vezi nivelul si incearca sa lucrezi cat de mult poti, nu e tarziu, un punct doua le poti salva in plus la nota. Succes! Sunt studenta la mate, daca ai ceva nelamuriri.

| Stefan_Alexandru_1997_NuDW a răspuns:

Iei o nota proasta ajungi la un liceu naspa si dupa aia regreti.

| SGTchampion a răspuns:

Ba frate laughing Nu prea ai ce sa te faci - Daca stii putina matematica, trebuie sa stii sa faci subiectul 1 si 2 ( macar jumatate din el). Asta ti-ar aduce 10+30+15 =5.5 Mai aflii si tu la sub 3 o arie, un perimetru, ajungi pe la 6.5. Mai departe, n-am idee

| FizzMidOrAFK a răspuns:

Fa modele de teste! Normal un model se face cam in 2 ore. Iti cumperi un pix phantom cu turbo poti reduce timpul la o ora. Sapca cu gandire cibernetica ar fi de mare ajutor. Cumpara si o sapca d-aia si iti reduci timpul la 20 min per test. Mai sunt manusi care te ajuta sa scrii ca imprimanta de repede. Cu aia timpul per test se reduce la 10 minute. Din acest moment mai ai apx 27 de ore. Astazi te rogi sa fie deschis la magazinul de neexistente si iti cumperi toate cele precizate mai sus. Asta dureaza aproximativ 2 ore. Timpul ramas il consumi prin rezolvarea testelor. Vei face apx 150 de teste. Succes! :***** va iubesc mult! :**

| Crissy16 a răspuns:

Tu abia acum ti-ai amintit ca ai examen? rolling on the floor Generatia asta de oameni cazuti in cap...

| Amberly a răspuns:

La ce liceu ai intrat