| SaveTheNature a întrebat:

Alegi Romania? sau Alegi occidentul? argumenteaza raspunsulhappy cel mai bun raspuns funditahappy

Răspuns Câştigător
| iidd a răspuns:

Eu una, am planuri sa imi fac studiile in strainatate, dar nu sa si raman acolo.De preferat, prefer Romania.De ce? Pentru ca trebuie schimbata( in bine rolling on the floor ). este tara mea natala,locul unde imi sunt toate rudele si toti prietenii; daca nu noi,noua genearatie, contribuim la binele Romaniei, atunci cine?! big grin... ( aici patrioata lu' peste ) big grin

2 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

AS alege oricare alta tara in afara de Romania.Singurul lucru bun de aici e ca ai sansa sa primesti o educatie de calitate.In rest, numai prostie, coruptie si saracie.Sunt satula.M-as duce oriunde, numai sa am un salariu din care sa-mi cumpara o casa si s-o fac excat ca in visele mele.Atat vreau.O viata mai buna si un trai linistit.

| emima a răspuns:

Eu aleg occidentul pentru ca acolo sunt mai ieftine toate inclusiv si mancarea si in unele tari cum e salariu 1000 euro na iti permiti sa-ti cumperi multe