| christina94 a întrebat:

Am 2 frati gemeni care au terminat a8a din pacate cu medii diferite pentru admitere liceu. Sora are 9.01 si fratele 9.28. Au cazut la licee diferite si ar vrea sa ramana impreuna. Am inteles din tot felul de surse (neoficiale) ca pot trimite o cerere la ISJ? si exista posibilitatea ca cel cu media mai mica sa intre la acelasi liceu unde a intrat cel cu media mai mare (fiind gemeni)? Multumesc.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Faceti o cerere la ISJ si cred ca o sa se aprobe, nu aveti nimic de pierdut. Daca nu s-ar aproba acum veti putea cere mutarea dupa primul semestru ori la sfarsitul anului scolar, mai ales daca sunt la acelasi profil. Succes si numai bine!

2 răspunsuri:
| Roxett a răspuns:

Poti sa te duci la liceul la care vrei sa-l transferi pe cel cu media mai mica si sa vorbesti cu directoarea de acolo, sa-i explici situatia si se poate transfera. Daca nu, la sfarsitul primului semestru.

Succes!

| TheOktavian097 a răspuns:

Si eu am auzit treaba asta...cred ca da