| Alexx234qw a întrebat:

Am 2 întrebări.
Dacă sunt la taxa la facultate in anul 1, iar la sfârșitul semestrului 1 obțin note foarte mari pe semestrul 2 pot lua bursa de merit?
Și cam cât ar fi o astfel de bursa de merit la universitatea din Cluj? Știe cineva?
Funda.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, sigur ca porti sa iei bursa de merit, daca iei toate examenele cu note mari si nu ai absente.
Poti intreba la contabilitatea facultatii, nu profesorii, ca nu-i treaba lor sa se interseze pentru tine.
Asteapta pana dimineata, ca sunt multi studenti pe forum.
Si ignora copilasul de deasupra, ca nu are habar ce spune.

| Alexx234qw explică (pentru Violleta2022):

Chiar daca sunt la taxa in primul an?

| Furnicuta000 a răspuns:

Depinde de cate burse sunt disponibile si ce note iei. Daca ai peste 9, 50 media si nu sunt multi cu media mai mare, cu siguranta o sa iei bursa.

| Alexx234qw explică (pentru Furnicuta000):

Dar si daca sunt la taxa?

| davidadrianvladut1 a răspuns:

Poți să întrebi pe cineva de la tine din facultate un catru didactic... Nu este nimeni în măsura sa iți răspundă la întrebarea asta doar dacă este catru didactic că știe cu exact

| francesca6728 a răspuns:

Salut, da... poti sa primesti bursa de merit daca ai note bune, chiar daca esti la taxa.
Bursa de merit la Universitatea Tehnica din Cluj este de 700 lei.